Inflácia, nedostupnosť niektorých tovarov a neisté vyhliadky do budúcnosti donútili európskych spotrebiteľov šetriť. Ako píše portál 9to5mac, na starom kontinente sa v priebehu druhého štvrťroku 2022 znížili dodávky smartfónov až o jedenásť percent, čo je vcelku dramatické číslo. Spoločnosti Appe sa však darilo a to vďaka zariadeniu, od ktorého to zrejme nikto nečakal.

Ako píše analytická spoločnosť Counterpoint Research vo svojej poslednej správe, zatiaľ čo sa iPhonu SE 2022 s podporou 5G pripojenia absolútne nedarilo v USA, v Európe tento model zaznamenal predajný úspech. Ľuďom sa skrátka páči relatívne kompaktný a dostupný model, ktorý dokáže pracovať so super-rýchlou internetovou sieťou.

iPhone SE 2022 (5G) zaznamenal v Európe úspech 

iphone se 3 5G 2022 test video
Zdroj: TechNewsBoy.com

Hoci sa pôvodne predpokladalo, že iPhone SE by mohol osloviť viac ako miliardu ľudí s Androidom, Apple zaváhalo a táto teória sa kvôli relatívne vysokej cene nepotvrdila.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Na strane druhej ale nemôžeme tvrdiť, že by bol tento model vyslovene neúspešný. Veď aj iPhone SE 2022 pomohol k tomu, aby Apple počas Q2 2022 dosiahlo 3 % nárast predajov v tejto kategórii zariadení.

Je nutné zdôrazniť, že nielen spoločnosť Apple, ale aj konkurenčný Samsung zaznamenal v Európe úspech. Zvyšní výrobcovia však ťahajú za kratší koniec. Jedným z dôvodov, pre ktorý predaje poklesli v tak výraznej miere, je stiahnutie sa viacerých značiek z ruského trhu po tom, čo táto krajina vojensky napadla Ukrajinu.

V blízkej budúcnosti sa situácia v Európe nezlepší 

Podľa vyhliadok do budúcnosti sa predaje smartfónov v blízkej dobe v Európe zlepšovať nebudú. Analytici sa domnievajú, že mnoho krajín na starom kontinente smeruje do recesie, pričom domáce napätie v mnohých z nich mimoriadne rastie. Uvidíme teda, ako to dopadne.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

iPhone SE 2022 (5G), ktorý bol predstavený ešte v marci 2022 ponúka 4,7″ LCD displej s Touch ID, procesor A15 Bionic, kvalitný 12 MP fotoaparát s funkciami Deep Fusion, Smart HDR 4 či vodeodolnosť IP67. Toto zariadenie dnes kúpite od 439,00 €.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here