Po tom, čo Rusko vojensky napadlo susednú Ukrajinu sa od tejto krajiny dištancovalo obrovské množstvo spoločnosti na čele s Apple. Technologický gigant v krajine zatvoril svoje obchody a zakázal oficiálnu distribúciu. Nedávno firma dokonca zamedzila Rusom, aby mohli používať Logic Pro a Final Cut Pro pre iPad a vrátila im peniaze za predplatné. Teraz sa pre zmenu ozvala opačná strana.

Nie je to tak dávno, čo sme vás informovali, že Rusko obvinilo USA a spoločnosť Apple z toho, že iPhone ponúka zadné vrátka. Prostredníctvom nich mala NSA špehovať ruských obyvateľov a zhromažďovať informácie.

A aj keď na tomto obvinení bolo pomerne dosť nezrovnalostí, Rusi evidentne americkým technológiám nedôverujú. Presne preto na ne podľa portálu Appleinsider vydali čerstvý zákaz.

iPhone by mal prestať používať aj Sergej Lavrov

Apple Rusko
Zdroj: 9to5mac

O novú správu sa konkrétne postaral denník Financial Times, podľa ktorého sa po celom Rusku začal šíriť zákaz používania iPhonu. Dobrou správou pre obyvateľov je, že sa to netýka každého. Ak však nejaký úradník alebo zamestnanec ministerstva vlastní toto zariadenie, mal by ho okamžite prestať používať.

Platiť by to malo aj pre ruského ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova, ktorý sa v novembri minulého roka nechal odfotiť, ako sedí pri stole, na ktorom má položený svoj iPhone 13 Pro Max alebo iPhone 14 Pro Max a na ruke nosí Apple Watch.

Čerešničkou na torte potom bolo modré tričko od amerického umelca Basquiata v hodnote približne 1 000 €. Späť však k téme.

Loopi Eco Case
Reklama

Denník Financial Times dodáva, že Rusi budú pokračovať vymedzením ďalších pracovísk, na ktorých bude postupom času zakázaný iPhone. Pokiaľ sa niekto tieto pravidlá rozhodne porušiť, hrozí mu napomenutie, pokuta či dokonca výpoveď. Uvidíme, ako sa Rusi napokon s týmto zákazom popasujú v praxi. Čo si o tom myslíte vy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Únik ukazuje zelený iPhone 15. Nemusí však prísť v septembri
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.