Rok 2023 nám priniesol niekoľko dôležitých inovácií a tiež prekvapení. Spoločnosť Apple zlomila tradíciu, ktorú dodržiavala neskutočných 12 rokov. Od roku 2010 sme sa totiž každý rok dočkali minimálne jedného modelu iPadu, čo sa, ale v uplynulých 12 mesiacoch nestalo. Všetko sa však o pár mesiacov zmení.

iPad je už od svojho debutu pre spoločnosť Apple dôležitým produktom a jasným lídrom na trhu s tabletmi. Každý rok sme sa preto dočkali minimálne jedného nového modelu, pričom v posledných rokoch spoločnosť vydávala dokonca až štyri nové modely iPadu ročne.

Pred rokom 2023 bol rok 2009 posledným rokom bez nových iPadov a to preto, že produktový rad ešte nebol uvedený na trh. Apple predstavil prvý iPad až v roku 2010, pričom išlo o jednu z posledných zásadných inovácií, za ktorými stál novátor Steve Jobs.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Aktualizácie sa dočkajú všetky modely iPadu

Posledné uvedenie iPadu na trh sa uskutočnilo v októbri 2022. Jediným hardvérom súvisiacim s iPadom vydaným v roku 2023 bola nová generácia ceruzky Apple Pencil s konektorom USB-C.

iPad Air 12,9!
Zdroj: Unsplash / Jaime Marrero / Totte Annerbrink (úprava redakcie)

Táto prestávka vo vydávaní nových iPadov je vzhľadom na históriu produktového radu pozoruhodná a mohla by signalizovať blížiace sa veľké zmeny.

Keďže sa iPad stal pokročilejším a komplexnejším zariadením, naliehavosť častých aktualizácií sa pre mnohých potenciálnych zákazníkov znížila.

V roku 2023 neprišiel žiaden iPad, no v roku 2024 ich bude veľa 

Ďalším aspektom, ktorý treba brať do úvahy je kritika, ktorej spoločnosť Apple čelila v súvislosti s rastúcim chaosom a neprehľadnosťou v ponuke iPadov. Nový zákazník totiž často môže mať problém s výberom toho pravého modelu, keďže ich je v ponuke naozaj mnoho.

Doterajšie analytické predpoklady a informácie z dodávateľského reťazca naznačujú, že po ročnej prestávke sa iPad vráti v plnej sile. Dočkať by sme sa mali aktualizácií v prípade každého modelu.

Konkrétne sa bude jednať o novú generáciu základného iPadu, po ktorom často siahajú menej nároční používatelia.

iPad mini
Zdroj: SvetApple

Nebude chýbať ani iPad Air novej generácie, ktorý dorazí aj vo väčšej 12,9″ verzii alebo nová vlajková loď iPad Pro. Nakoniec by sa mal svetu predstaviť aj inovovaný iPad mini, ktorý pri poslednej aktualizácii v roku 2021 prešiel zásadným redizajnom.

Prvých iPadov novej generácie by sme sa mali dočkať už v nadchádzajúcich mesiacoch. Na ktorý model si brúsite zuby vy? Podeľte sa s nami o názor v komentároch.

Prečítajte si tiež  iPad dostane inováciu, na ktorú čakáme roky: Požičia si ju z iPhonu alebo Macu

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -