Už dlhšiu dobu sa na internete objavujú úniky o iPhone 15 Ultra, ktorý prinesie viacero zmien, oproti aktuálnej generácii 14 Pro Max. A aj keď tento názov ešte nie je na 100 % potvrdený – zariadenie sa stále môže označovať ako iPhone 15 Pro Max, youtuber Lewis Hilsentegger z kanála Unbox Theraphy sa dostal ku detailnej makete.

Tá síce nemá funkčný hardvér, ale je vyrobená podľa CAD renderov, ktoré pred pár mesiacmi unikli na internet. Čínski výrobcovia príslušenstva si takéto makety vyrábajú s dostatočným predstihom, aby na nich mohli otestovať svoje produkty. Lewis Hilsentegger sa dostal konkrétne ku bielemu / striebornému kúsku.

Samotné zariadenie bolo v niektorých veciach iné a v iných úplne rovnaké, ako aktuálna generácia iPhonu 14 Pro Max. V prvom rade sa zmenil rám, ktorý už nemá byť vyrobený z lesklej nehrdzavejúcej ocele, ale z matného a odolnejšieho titánu, ktorý pripomína hliník. Toto riešenie by si mala novinka „požičať“ od Apple Watch Ultra (dostupné od 850 €).

USB-C, klasické tlačidlá a trochu iné rozmery 

Okrem iného si youtuber na makete všimol, že povrchová úprava jej zadnej časti je trochu odlišná od toho, čo poznáme dnes. Zariadenie má mať oveľa matnejší povrch, ktorý ponúkne o čosi lepšiu priľnavosť podobne, ako to ponúkajú niektoré smartfóny od spoločnosti OnePlus. Okrem iného je tu väčší USB-C konektor, ktorý bude onedlho v EÚ povinný.

iPhone 15 Ultra
Zdroj: YouTube / Unbox Therapy (snímka obrazovky)

Maketa má tiež spojené tlačidlá na pridávanie / znižovanie hlasitosti a akčné tlačidlo namiesto tlačidla pre tichý režim. A hoci sa doposiaľ hovorilo o tom, že tieto komponenty budú dotykové a sprevádzané technológiou TapTic Engine, napokon to vyzerá tak, že  tlačidlá zostanú fyzicky podobné, ako pri predošlej generácii. Nechajme sa prekvapiť.

Pri pozorovanom iPhone sa tiež mierne upravili rozmery. Zatiaľ čo klasický model 14 Pro Max mal šírku 77,68 mm, jeho nástupca by sa mohol dostať na úroveň len 76,66 mm.

Na druhej strane však zariadenie má byť o niečo hrubšie, pričom jeho telo môže dosiahnuť až 8,37 mm, namiesto aktuálnych 7,91 mm. Naopak, Apple by mohlo zmenšiť zadný kamerový „hrb“, vďaka čomu by sa zariadenie používalo v praxi o čosi jednoduchšie.

iPhone 15 Ultra
Zdroj: YouTube / Unbox Therapy (snímka obrazovky)

Zabudnúť netreba ani na fakt, že novinka by mala mať jemne zaoblené hrany po stranách a rovnako by mohla ponúknuť tenšie rámčeky okolo displeja, po vzore inteligentných hodiniek Apple Watch.

Prečítajte si tiež  Oplatí sa kúpiť iPhone 14 Pro v zľave, alebo radšej počkať na iPhone 15 Pro? Odpoveď je jasná

iPhone 15 Ultra pôsobí, ako slabá kópia iPhonu 14 Pro Max

Niektorých používateľov môže mrzieť, že spoločnosť Apple opäť nepredstaví nič revolučné po dizajnovej stránke, ale len zrecykluje starý dizajn, trochu ho upraví, pridá doň nové materiály a predstaví ho, ako úplne nový produkt.

iPhone 15 Ultra
Zdroj: YouTube / Unbox Therapy (snímka obrazovky)

Na druhej strane však podobný prístup technologický gigant využíva už niekoľko dlhých rokov a zákazníkom to podľa predajných výsledkov vyhovuje. Telefón si drží jednotnú identitu, vďaka čomu je stále rozpoznateľný a nemusí každý rok prinášať inovácie, vďaka ktorým by sa po vizuálnej stránke kompletne zmenil.


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay.

Loopi Eco Case
Reklama

Aj keď teda iPhone 15 Ultra pôsobí, ako slabá kópia iPhonu 14 Pro Max, určite to nie je náhoda, ale zámer a spoločnosť Apple veľmi dobre vie, prečo to takto urobila. Len pre doplnenie, podobnou cestou sa pri rade Galaxy S24 vyberie už aj spoločnosť Samsung. Novinka by mala vyzerať rovnako, ako aktuálny model Galaxy S23.

iPhone 15 Ultra
Zdroj: YouTube / Unbox Therapy (snímka obrazovky)

Pochopiteľne, to čo uvidíte na videu nižšie je stále iba maketa, ktorá ukazuje možnú a nie 100 % podobu zariadenia. Na druhej strane však sedí skoro úplne presne s väčšinou únikov, ktoré sa týkajú iPhonu 15 Ultra, respektíve 15 Pro Max.

A ak si myslíte, že tento „únik“ nie je pravdivý, pozrite sa na to, ako presne vyzerala maketa minulý rok, keď rovnaký youtuber porovnával iPhone 14 Pro Max vs iPhone 13 Pro Max.

Dajte nám vedieť do komentára, ako sa vám nové zmeny páčia.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -