Hoci sa v posledných dňoch zameriavame skôr na novinky z konferencie WWDC 2021, kde sa predstavil iOS 15, iPadOS 15, watchOS 8 a macOS 12 Monterey, Apple stále pripravuje svoj iPhone 13, ktorý sa ukáže v septembri 2021.

iPhone 13

Zariadenie nedávno uniklo vďaka CAD modelom vo vysokej kvalite, ktoré boli podľa ich autora, Jona Prossera (presnosť 73,6 %), dokončené na 90 %. Toho sa chytil šikovný grafik IAN a vytvoril nádherné rendery.

Ako môžete vidieť sami, dizajn je veľmi podobný, ako pri aktuálnej generácii zariadenia. iPhone 13 bude po vizuálnej stránke vychádzať zo svojho predchodcu, no zmení sa napríklad rozloženie fotoaparátov, notch či hrúbka.

Dizajnové zmeny 

Rámček bude širší o cca 0,2 mm, vďaka čomu sa do vnútra zmestí väčší akumulátor a fotoaparáty už nebudú umiestnené pod sebou ale oproti sebe – každý v protiľahlom rohu. Aj keď to na pôvodných únikoch vyzeralo odstrašujúco, pri tomto renderi nám to v redakcii nevadí. Ako sa však hovorí, 100 ľudí = 100 chutí.

iPhone 13Na záver treba spomenúť aj menší výrez pre technológiu Face ID, s ktorým je spojené premiestnenie slúchadla až ku vrchnému hliníkovému rámčeku. IAN sa tiež rozhodol na základe dávnejších únikov doplniť farebnú paletu o elegantnú zlatú, ktorá vyzerá na renderoch vážne super.

iPhone 13Otázne však ostáva, či iPhone 13 príde v iných kombináciách, ako iPhone 12. Ako iste viete, v súčasnosti je zlatá dostupná len pre najdrahšie a najprepracovanejšie prevedenia Pro. Ako bonus vám od IANa prinášame aj modrý render…

Pozrite si všetky obrázky aj vy a napíšte nám do komentára, ako sa vám pozdávajú. Je tento dizajn vydarený alebo nie? Tešíme sa na všetky vaše reakcie a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJtwitter
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.