Spoločnosť Apple počas včerajšieho večera oficiálne oznámila, kedy sa bude konať najdôležitejší tohtoročný event. Firma nám na ňom predstaví úplne nový iPhone 14 / 14 Pro, hodinky Apple Watch Series 8 / SE / Pro a možno aj ďalšie produkty. Ak sa však tešíte práve na jablkový smartfón, určite vás zaujíma, kedy si ho budete môcť oficiálne zakúpiť. Dobrou správou je, že by to malo byť už za menej ako mesiac.

Predstavenie všetkých noviniek prebehne počas druhého septembrového týždňa, konkrétne v stredu 7. septembra 2022 o 19:00 hodine nášho času. To, ako si pridať celú udalosť do kalendára sa dočítate v tomto článku. Apple si pre nás pripraví klasickú virtuálnu konferenciu, pričom po jej skončení pozve novinárov do budovy Steve Jobs Theatre v Cupertine, aby si vyskúšali všetky novinky na vlastnej koži a ľuďom sprístupnili svoje prvé dojmy.

Prečítajte si tiež  Dá sa používať nabíjačka z MacBooku na bezpečné rýchle nabíjanie iPhonu alebo iPadu? Tu je odpoveď

Ako už býva zvykom, niekoľko dní po skončení eventu Apple sprístupní predobjednávky na svoje nové zariadenia prostredníctvom Apple Online Store a svojich resellerov, ktorých má po celom svete vrátane Slovenska.

No a pokiaľ sa nič zásadné nezmení a Slováci „nespadnú“ do druhej vlny predajov, iPhone 14 a iPhone 14 Pro by sme si mohli predobjednať už v piatok, 9. septembra 2022.

Začiatok predaja iPhonu 14 / 14 Pro 

Zdroj: Cgtrader / Madmix (úprava redakcie)

S týmto súvisí aj začiatok predaja, ktorý prichádza prakticky vždy 7 dní po predobjednávkach. Prvé kusy iPhonu 14 a iPhonu 14 Pro tak dorazia ku prvým šťastlivcom už v piatok 16. septembra ráno a zvyšok sa bude dodávať postupne. Pokiaľ sa pozrieme do kalendára, rýchlo zistíme, že nás od tejto chvíle nedelí už ani mesiac.

Prečítajte si tiež  Video: Takto Samsung pred piatimi rokmi trolloval Apple

Napíšte nám do komentára, ktorý konkrétne model iPhonu 14 a iPhonu 14 Pro si kúpite vy. Ponuka pre rok 2022 by mala vyzerať nasledovne:

  • iPhone 14 (6,1″)
  • iPhone 14 Max (6,7″)
  • iPhone 14 Pro (6,1″)
  • iPhone 14 Pro Max (6,7″)

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -