Spoločnosť Samsung už čoskoro predstaví novú vlajkovú loď Galaxy S23 Ultra, ktorá vystrieda Samsung Galaxy S22 Ultra. Nový hlavný konkurent pre iPhone 14 Pro Max prinesie množstvo technologických vychytávok, pomocou ktorých sa bude snažiť svojho rivala prekonať. Informoval o tom portál GSMarena.

Reklama: Na Ecophone kúpite iPhone za fantastickú cenu s 24 mesačnou zárukou a dopravou ZADARMO. Zariadenia majú k dispozícii aj nabíjací adaptér ako bonus. 

Pod „kapotou“ by sa mal nachádzať nový procesor Snapdragon 8 Gen 2 (SM8550-AC), ktorý vyrába Qualcomm za pomoci moderného 4 nm procesu. Jeho frekvencia uvádza tri klastre: 3,36 GHz, 2,8 GHz a 2,0 GHz, čo sa zhoduje s vyššími taktovacími frekvenciami uvedeného čipu.

A aj keď pôjde o skutočne výkonný hardvér, netreba zabúdať, že v testoch čip Snapdragon 8 Gen 2 zatiaľ neporazil ani minuloročný procesor A15 Bionic od Apple. Uvidíme teda, ako bude naladený v novom Samsungu.

Zákazníci si zariadenie budú môcť kúpiť buď s 8 GB alebo 12 GB RAM, pričom v oblasti úložiska budú mať na výber z troch kapacít a to 256 GB, 512 GB a 1 TB. Predchodca štartoval s pamäťou 128 GB, no s tou je pravdepodobne koniec…

Lepšie satelitné volania než má Apple v iPhone 14

Samsung Galaxy S22 Ultra a iPhone 14 Pro Max
Zdroj: YouTube / Pete Matheson

Samsung Glaxy S23 Ultra by mal tiež priniesť podporu pre satelitnú komunikáciu, ktorá zažila v konkurenčnom iPhone 14 / 14 Pro obrovský boom. Na rozdiel od Apple ju však bude možné používať aj na klasické spojenie so svetom a nie len na SOS volania.

V tomto bude mať teda juhokórejský gigant navrch. Samsung sa má spoliehať na satelitnú sieť spoločnosti Iridium, s ktorou už uzatvoril zmluvu. Otázne však zostáva, koľko bude takáto „sranda“ vlastne stáť. Je totiž nepravdepodobné, že by bola satelitná komunikácia dostupná úplne zadarmo…

200 Mpx zadný fotoaparát 

Samsung Galaxy S23 Ultra na úniku
Zdroj: Onleaks & Smartprix

Čo sa týka fotoaparátov, zariadenie by malo obsahovať nový 200 Mpx snímač (1/1,3″, 0,6 µm, štandardné rozlíšenie 12 Mpx). Taktiež sa dočkáme aj podpory 8K videa pri 30 snímkach za sekundu, čo bude pokrok v porovnaní so súčasnými 24 snímkami za sekundu (v rovnakom rozlíšení). Obraz kvôli tomu nie je úplne plynulý.

V porovnaní s iPhonom 14 Pro Max ide o obrovský rozdiel, nakoľko toto zariadenie stále dokáže natáčať len v 4K (60 FPS). Samsung je teda už dnes ďalej a v budúcnosti svoju výhodu ešte viac zlepší.

Podujatie Samsung Unpacked sa má uskutočniť už v prvom februárovom týždni 2023. Situáciu budeme sledovať a o všetkom vás informovať. Dajte nám vedieť do komentára, či sa na toto zariadenie tešíte alebo zostanete verní spoločnosti Apple. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -