Už dlhšiu dobu sa hovorí o tom, že zariadenia iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max budú vybavené always-on displejmi, ktoré používateľom umožnia zobraziť informácie bez toho, aby museli klepnúť na prebudenie obrazovky.

Leaker Mark Gurman pre agentúru Bloomberg najnovšie uviedol, že táto funkcia bude zahŕňať podporu nových widgetov uzamknutej obrazovky systému iOS 16 pre počasie, fitnes a ďalšie.

„Podobne ako hodinky Apple Watch, aj iPhone 14 Pro bude môcť zobrazovať widgety zobrazujúce počasie, kalendáre, akcie, aktivity a ďalšie údaje, zatiaľ čo obrazovka zostane pri nízkom jase a snímkovej frekvencii,“ napísal Gurman. „A k dispozícii bude aj nastavenie – rovnako ako v prípade hodiniek Apple Watch – ktoré zabráni tomu, aby sa citlivé údaje zobrazovali na uzamknutej obrazovke, aby ich nikto nevidel.“

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Vždy zapnutý displej bude pravdepodobne schopný zobrazovať aj čas, dátum a indikátor neprečítaných oznámení. V súlade s hodinkami Apple Watch, ktoré majú režim always-on displeja už od piatej série, je pravdepodobné, že Apple poskytne používateľom možnosť zapnúť alebo vypnúť túto funkciu prostredníctvom nastavení.

Vyšší rozsah variabilnej obnovovacej frekvencie

Zdroj: TechBeezer

iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max by mali využívať vylepšenú technológiu LTPO, ktorá bude pracovať v rozsahu od 1 Hz do 120 Hz v závislosti od potreby. Vďaka tomu bude always-on displej vysoko energeticky úsporný.

Len pre porovnanie, hoci majú iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max rovnakú technológiu, jej variabilita sa pohybuje na úrovni od 10 Hz do 120 Hz.

Prečítajte si tiež  Toto je 5 nastavení fotoaparátu pre iPhone 13, o ktorých musíte vedieť

Spoločnosť Apple predstaví svoj iPhone 14 Pro tak ako zvyčajne v septembri. Toto samozrejme platí za predpokladu, že nedôjde k vážnejším problémom v dodávateľskom reťazci. Očakáva sa, že iba modely 14 Pro a 14 Pro Max budú mať vždy zapnuté displeje, zatiaľ čo lacnejšie verzie sa budú musieť spoliehať na štandardné 60 Hz OLED panely. V budúcnosti by sa to ale mohlo zmeniť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -