Aj majster tesár sa raz utne. V prípade spoločnosti Apple sa s týmto príslovím stretávame pomerne často. Po vydaní operačného systému iOS 16 na WWDC 2022 sa začalo špekulovať, že sa v ňom nachádzajú náznaky always-on displeja, ktorý by mal v septembri priniesť iPhone 14 Pro / iPhone 14 Pro Max.

A aj keď sú vyššie spomenuté informácie dosť presvedčivé, nemôžeme sa na ne spoliehať na sto percent. Každopádne však existujú aj iné dôkazy, ktoré prítomnosť technológie always-on teoreticky potvrdzujú.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

O jeden z nich sa konkrétne postaral používateľ Twitteru, ktorý si hovorí A14. Portál svetapple.sk si na sociálnej sieti všimol krátke päťsekundové video, ktoré ukazuje zvláštne správanie sa uzamknutej obrazovky v iOS 16 beta 1 po tom, ako ju aktivuje.

Najskôr sa v zašednutej forme objavujú hodiny, widgety, dátum a takisto ikona uzamknutia a po kliknutí na bočné tlačidlo sa displej rozsvieti plnohodnotnými farbami. Presne takto by mal fungovať aj always-on displej.

Chyba alebo zabudnutá funkcia? 

„Neviem, či je to chyba alebo náznak smerom k AOD, Ale všimol som si to už niekoľkokrát, keď som nabíjal svoje zariadenie v noci a ráno som ho zobudil…“ – dopĺňa autor videa ku svojmu príspevku na Twitteri. 

Apple iphone always on ios 16 iphone 14 2022
zdroj: svetapple.sk

Zatiaľ nie je jasné, z akého dôvodu sa toto deje, avšak vysvetlenie môže byť aj pomerne jednoduché. Nakoľko je iOS 16 beta 1 plný chýb a nedostatkov, iPhone skrátka nedokáže pracovať tak, ako by mal, čo nás privádza k rôznym unáhleným záverom.

Prečítajte si tiež  Chcete odolnejší pletený Lightning kábel priamo od Apple? Tieto produkty ho ponúkajú

Každopádne však netreba zabúdať, že ak iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max prinesú always-on displej, Apple ho už musí testovať aj v operačnom systéme iOS 16. No a toto môžu byť teoreticky aj pozostatky z tohto testovania. Nechajme sa prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -