V novej správe o prieskume trhu sa uvádza, že predaj iPhonu v Číne vzrástol v treťom štvrťroku medziročne až o 36 %, zatiaľ čo všetky ostatné hlavné značky zaznamenali pokles o – 16 % až – 27 %. Téme sa venoval portál 9to5mac.

V dôsledku tejto skutočnosti sa podiel spoločnosti Apple na trhu v krajine zvýšil z 11 % až na šialených 16 %, čo ani zďaleka nie je zanedbateľné číslo. Spoločnosť Canalys uviedla, že celkový trh so smartfónmi v Číne medziročne klesol o – 11 %.

„Spoločnosť Apple zaznamenala v treťom štvrťroku pozoruhodný rast v pevninskej Číne,“ uviedla analytička spoločnosti Canalys Amber Liu. „Nové iPhony sú spotrebiteľmi veľmi dobre prijaté a silný dopyt po iPhone 14 Pro prispel k celkovému rastu spoločnosti Apple.“

Vyššia priemerná cena zariadení hrá spoločnosti Apple do karát

iPhone 14 Pro úspech
Zdroj: Unsplash / Victor Serban / Quinn Battick

Podobne ako v celosvetovom meradle bol dopyt po dvoch základných modeloch iPhonu 14 nižší, než sa očakávalo, ale aj to je pre spoločnosť Apple dobrá správa, pretože to zvyšuje priemernú predajnú cenu nového radu.

Ľudia si totiž na miesto lacného iPhonu 14 alebo iPhonu 14 Plus radšej priplatili a zaobstarali podstatne drahší iPhone 14 Pro či iPhone 14 Pro Max. Vzhľadom na rozdiel šlo o logický krok.

Nie všetky správy však boli také pozitívne. Analytici pripomínajú, že úspech spoločnosti Apple závisel viac ako zvyčajne od predaja predchádzajúcej generácie iPhonov a nie tých najnovších. Predaj týchto zariadení podporili aj veľké zľavy pred letom 2022.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  iOS 17 vás ohromí týmto úžasným vylepšením pre widgety na iPhone
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here