Podľa denníka South China Morning Post začala spoločnosť Foxconn s každoročným sezónnym náborom zamestnancov v rámci príprav na výrobu iPhonu 14.

V správe sa uvádza, že spoločnosť Foxconn ponúka bonus 9 000 juanov (približne 1 300 USD) novým pracovníkom montážnej linky, ktorí zostanú pracovať viac ako štyri mesiace po prijatí do továrne v čínskom meste Čeng-čou. Najväčší dodávateľ spoločnosti Apple ponúka podobné bonusy novým a vracajúcim sa pracovníkom každý rok, aby ich motivoval ku montáži nových zariadení.

Vyššie uvedenú informáciu potvrdzujú aj správy zo včera, kedy bolo oznámené, že dodávatelia spoločnosti Apple začali posielať komponenty pre iPhone 14 výrobcom ako Foxconn na konečnú montáž. Spustenie výrobných liniek teda klope na dvere.

Apple zmení lineup

iphone 14 displeje čína
Zdroj: The Economic Times

Očakáva sa, že spoločnosť Apple oznámi modelový rad iPhone 14 v septembri, pričom podľa povestí budú k dispozícii: 6,1-palcový iPhone 14, 6,7-palcový iPhone 14 Max, 6,1-palcový iPhone 14 Pro a 6,7-palcový iPhone 14 Pro Max. Fanúšikovia 5,4″ verzie mini teda v roku 2022 pravdepodobne zaplačú. Tento model už nebude dostupný.

Očakáva sa, že dve drahšie prevedenia „Pro“ dostanú veľa nových funkcií, zatiaľ čo v prípade dvoch lacnejších modelov sa očakáva menej zmien. Na toto sme ale zvyknutí.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Medzi hlavné novinky, o ktorých sa hovorí v prípade iPhonov 14 Pro, patrí nový výrez v tvare pilulky a kruhového otvoru, v ktorom sa majú nachádzať snímače Face ID a predná kamera, rýchlejší čip A16, vylepšený 48-megapixelový objektív zadného fotoaparátu s podporou nahrávania 8K videa a vždy zapnutý „always-on“ displej, ktorý zobrazí čas, dátum a nové widgety uzamknutej obrazovky systému iOS 16.

Vylepšenia v celom rade iPhone 14 by mohli zahŕňať modernizovaný predný fotoaparát s automatickým zaostrovaním, dlhšiu výdrž batérie a podporu Wi-Fi 6E.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -