Známy analytik Ming-Chi Kuo nás dnes informoval o tom, že spoločnosť Apple pravdepodobne opustí Samsung ako hlavného dodávateľa displejov pre svoje iPhony a nahradí ho čínskou spoločnosťou BOE. Ako ale píše Macrumors, nebola to jediná informácia, ktorú ponúkol médiám a investorom.

Kuovi sa totiž prostredníctvom jeho kontaktov podarilo zistiť, že spoločnosť Apple informovala všetkých kľúčových dodávateľov, že ruší plány na vydanie štvrtej generácie iPhonu SE, ktorý mal prísť v roku 2024. Analytik si sám pôvodne myslel, že príchod tohto zariadenia bol len odložený na neskôr. Ako sa však teraz zdá, Apple ho vôbec nemá v pláne predstaviť.

Apple malo podľa doterajších indícii vydať v poradí už štvrtý iPhone SE v dizajne iPhonu XR alebo iPhonu 11. Samozrejmosťou by bol v tom čase najvýkonnejší procesor a ešte jedno špeciálne prekvapenie.

Apple malo pôvodne v iPhone SE 4 predstaviť svoj vlastný 5G modem, na ktorom už niekoľko rokov intenzívne pracuje a ktorého vývoj stál firmu niekoľko miliárd dolárov. Keďže však iPhone SE 4 z dôvodu nízkeho záujmu o aktuálnu tretiu generáciu nepríde, firma si ho týmto spôsobom neotestuje.

(Reklama) Ak hľadáte kvalitné kryty pre iPhone 14 / iPhone 14 Plus / iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max kúpite na Loopi.sk. Tovar je expedovaný do 24 hodín a zaplatiť zaň môžete rýchlo a pohodlne cez Apple Pay.

Apple nepridá svoj modem ani do iPhonu 16

iPhone 15 Pro Max
Zdroj: AppleInsider

A ak by ste očakávali, že modem dostane aspoň iPhone 16, ktorý príde práve v roku 2024, aj v tomto prípade vás zrejme sklameme. Kuo sa totiž domnieva, že Apple ponúkne v týchto zariadeniach opäť riešenie od spoločnosti Qualcomm. Reálne uvedenie modemu na trh teda prináleží až niekedy na rok 2025. A to už bude mieriť do predaja iPhone 17.

Dajte nám vedieť do komentára, či by ste chceli, aby Apple predstavilo iPhone SE 4. generácie, ktorého dizajn by vychádzal z iPhonu 11. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Z nášho pohľadu by to určite zmysel dávalo, no ak vezmeme do úvahy, že Apple ponechá v predaji iPhone 13 mini, ktorý zoženiete na Slovensku za najlepšiu cenu tu, pravdepodobne by nedávalo zmysel investovať do vývoja a výroby zariadenia, ktoré by s ním súperilo v ponuke.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 Pro môže dostať extrémne úložisko
Môže ťa zaujímať
- Reklama -