Známy analytik Ming-Chi Kuo nás dnes informoval o tom, že spoločnosť Apple pravdepodobne opustí Samsung ako hlavného dodávateľa displejov pre svoje iPhony a nahradí ho čínskou spoločnosťou BOE. Ako ale píše Macrumors, nebola to jediná informácia, ktorú ponúkol médiám a investorom.

Kuovi sa totiž prostredníctvom jeho kontaktov podarilo zistiť, že spoločnosť Apple informovala všetkých kľúčových dodávateľov, že ruší plány na vydanie štvrtej generácie iPhonu SE, ktorý mal prísť v roku 2024. Analytik si sám pôvodne myslel, že príchod tohto zariadenia bol len odložený na neskôr. Ako sa však teraz zdá, Apple ho vôbec nemá v pláne predstaviť.

- Reklama -

Apple malo podľa doterajších indícii vydať v poradí už štvrtý iPhone SE v dizajne iPhonu XR alebo iPhonu 11. Samozrejmosťou by bol v tom čase najvýkonnejší procesor a ešte jedno špeciálne prekvapenie.

Apple malo pôvodne v iPhone SE 4 predstaviť svoj vlastný 5G modem, na ktorom už niekoľko rokov intenzívne pracuje a ktorého vývoj stál firmu niekoľko miliárd dolárov. Keďže však iPhone SE 4 z dôvodu nízkeho záujmu o aktuálnu tretiu generáciu nepríde, firma si ho týmto spôsobom neotestuje.

(Reklama) Ak hľadáte kvalitné kryty pre iPhone 14 / iPhone 14 Plus / iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max kúpite na Loopi.sk. Tovar je expedovaný do 24 hodín a zaplatiť zaň môžete rýchlo a pohodlne cez Apple Pay.

Apple nepridá svoj modem ani do iPhonu 16

iPhone 15 Pro Max
Zdroj: AppleInsider

A ak by ste očakávali, že modem dostane aspoň iPhone 16, ktorý príde práve v roku 2024, aj v tomto prípade vás zrejme sklameme. Kuo sa totiž domnieva, že Apple ponúkne v týchto zariadeniach opäť riešenie od spoločnosti Qualcomm. Reálne uvedenie modemu na trh teda prináleží až niekedy na rok 2025. A to už bude mieriť do predaja iPhone 17.

Dajte nám vedieť do komentára, či by ste chceli, aby Apple predstavilo iPhone SE 4. generácie, ktorého dizajn by vychádzal z iPhonu 11. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Z nášho pohľadu by to určite zmysel dávalo, no ak vezmeme do úvahy, že Apple ponechá v predaji iPhone 13 mini, ktorý zoženiete na Slovensku za najlepšiu cenu tu, pravdepodobne by nedávalo zmysel investovať do vývoja a výroby zariadenia, ktoré by s ním súperilo v ponuke.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -