Apple urobilo minulý rok revolúciu, keď navždy opustilo macOS 10.X a predstavilo ďalšiu generáciu systému s označením macOS 11 Big Sur. Možno by ste očakávali, že firma pôjde v pôvodných šľapajách a na WWDC 2021 predstaví macOS Big Sur 11.X. Označovanie sa ale od základov zmenilo.

Aktuálne máme k dispozícii macOS Big Sur 11.3.1, pričom Apple už testuje aj verziu 11.4. Veľký nástupca teda príde s označením macOS 12, o čom nás už informoval tento únik.

Koncept plný dobrých nápadov

Technologická spoločnosť si udržiava tajomstvo noviniek veľmi dobre skryté, vďaka čomu bude nový operačný systém prekvapením. Koncept od Tech Hacks nám ale ukazuje verziu s názvom macOS 12 Monterey, obsahujúcu niekoľko zaujímavých vylepšení.

Dizajnéri a vývojári by mohli napríklad kompletne prepracovať fungovanie notifikácií, ktoré je už v súčasnej dobe trochu zastaralé. Taktiež sa tu otvára lepší priestor na zakomponovanie viacerých softvérových služieb a apiek, ktoré poznáme napríklad z iOS a ďalším platforiem alebo špeciálneho autentifikačného centra.

Z nášho pohľadu sa v macOS 12 nedočkáme žiadnej veľkej revolúcie ale skôr menšej evolúcie a toto isté platí aj o iOS 15.

To, kde môže Apple tento rok excelovať je iPadOS 15. Ako iste viete, iPad Pro 2021 získal extrémne výkonný čip M1, no žiaľ, operačný systém ho momentálne brzdí. Nechajme sa prekvapiť, čo si napokon v Cupertine pripravia.

Prečítajte si tiež  Vieme, koľko eventov Apple uskutoční do konca roka 2021 a tiež to, aké produkty na nich ukáže
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here