Podľa novej správy portálu 9to5Mac spoločnosť Apple neplánuje vydať iMac s väčšou obrazovkou. S odvolaním sa na bližšie nešpecifikované zdroje oboznámené s prípravou produktov spoločnosti Apple web uvádza, že Apple „v blízkej budúcnosti“ nepredstaví väčší iMac.

Prečítajte si tiež  Zelené svetlo na Apple Watch. Prečo tu vlastne je a ako funguje technológia sledovania srdcového tepu?

Uvedením počítača Mac Studio spoločnosť Apple ukončila výrobu 27-palcového iMacu s procesorom Intel, čím vznikol určitý zmätok ohľadom budúcnosti tohto zariadenia. Technologický gigant pre portál Ars Technica navyše potvrdil, že 27-palcový iMac „dosiahol koniec životnosti“, čo naznačuje, že spoločnosť nemá v úmysle vydať obnovený 27-palcový model, ktorý by sa pripojil k 24-palcovému iMacu.

Napriek ukončeniu výroby 27-palcového iMacu sa objavili fámy o iMacu Pro s väčšou obrazovkou, ktorý by mohol byť vo vývoji, ale prinajmenšom niektoré z týchto fám mohli byť prepletené s monitorom Studio Display.

Aká je budúcnosť 27″ iMacu? 

iMacAnalytik  Ross Young tento týždeň uviedol, že to, čo si jeho zdroje mysleli, že by mohol byť iMac Pro, bol v skutočnosti „Studio Display Pro“, ktorý príde neskôr v priebehu roka. Do predaja sa možno dostane s novým Macom Pro postaveným na platforme Apple Sillicon.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Young už neverí, že iMac Pro príde toto leto, a zdá sa, že informácie 9to5Mac s týmto názorom súhlasia. Na stránke magazínu sa uvádza, že Apple „v súčasnosti neplánuje vydať nové high-endové verzie svojho all-in-one stolného počítača“. V roku 2022 by však mohol prísť aspoň 24″ iMac s procesorom M2.

Iné zdroje naďalej naznačujú, že by sme sa ešte niekedy mohli dočkať iMacu Pro. Analytik spoločnosti Apple Ming-Chi Kuo minulú nedeľu povedal, že iMac Pro vyjde v roku 2023, a Mark Gurman z agentúry Bloomberg taktiež tvrdí, že spoločnosť Apple stále vyvíja toto zariadenie.

Nie je jasné, ako by iMac Pro zapadol do súčasnej produktovej palety počítačov Mac, keď existuje výkonnejší Mac Studio s 27″ monitorom Studio Display. Nechajme sa teda prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako odstrániť fotky a videá z WhatsAppu na iPhone? Ušetriť vám to môže gigabajty miesta

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -