Portfólio jablkových počítačov sa rok od roka posúva vpred, čoho príkladom sú najmä nové procesory Apple Silicon, ktoré ponúkajú oveľa viac možností v porovnaní s ich predchodcom. Podľa popredného analytika Marka Gurmana z agentúry Bloomberg, by sme sa na Macoch konečne mohli dočkať aj funkcie Face ID.

Prečítajte si tiež  Takto by mohlo vyzerať nové tlačidlo Touch ID v MacBooku Pro a Air

Podľa Marka je implementácia Face ID dlhodobým cieľom, ktorý chce firma dosiahnuť na všetkých zariadeniach. Jediným dôvodom, prečo Apple ešte neupustilo od Touch ID, je cena technológie. V prípade cenovo dostupnejších iPhonov alebo iPadov predstavuje Touch ID lacnejšiu alternatívu, zatiaľ čo súkromie a zabezpečenie ostáva na rovnakej úrovni.

- Reklama -

V prípade Macov je táto téma otvorená, no nejaký ten piatok si na Face ID v počítačoch ešte budeme musieť počkať. Gurman tvrdí, že funkcia dorazí na macOS počas najbližších rokov a teda až po tranzícii na všetky iPhony.

Nie je to pritom prvýkrát, čo sa odhady o Face ID na Mac obrazovkách dostali do hľadáčika spoločnosti. V beta verzii systému macOS Big Sur bola zahrnutá referencia na TrueDepth kameru, ktorá by sa mala postarať o rozpoznávanie tváre užívateľa. Nasvedčovali tomu aj ukryté kódy s označením “FaceDetect” a “BioCapture“, ktoré sa majú postarať o komunikáciu medzi samotným systémom a novou kamerou.

iMac Face IDDeveloperi z divízie pre vývoj nových Macov sa počas pandémie sústredili výhradne na tohtoročný iMac M1, no v ňom sme sa nakoniec funkcie nedočkali. Predikcie poukazujú na fakt, že by sa Face ID mohlo ukázať v plánovanom nástupcovi 27-palcového iMacu. S bližšími informáciami snáď Apple vyrukuje ešte do konca tohoto roka.

Čo hovoríte na funkciu rozpoznávania tváre vy? Prikláňate sa k tomuto upgradu alebo chcete aby Apple pokračoval s Touch ID? Podeľte sa s nami o váš názor v sekcii komentárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.