Vyzerá to tak, že spoločnosť Apple už o dva týždne predstaví nové počítače Mac s ARM procesorom Apple Sillicon. Niektoré súčasné modely začínajú byť dlhodobo nedostupné a to sa deje takmer vždy v situáciách, keď nás čakajú nástupcovia.

Vypredané počítače Mac

Na súčasný stav sme upozorňovali ešte začiatkom októbra v súvislosti s MacBookom Pro 13″. Ako nás však upozornilo viacero čitateľov, Macy začínajú byť nedostupné aj v ďalších verziách. Zakúpiť tieto zariadenia môže byť v súčasnej dobe veľmi problematické alebo nemožné.

Čakacie doby sú v niektorých situáciách dlhšie ako mesiac. Apple síce upozorňovalo na možné problémy v dodávateľských reťazcoch. Toto však vyzerá viac ako príprava na nové modely s čipom Apple Sillicon prípadne novými procesormi od Intelu.

Nedostupné modely Mac

  • MacBook Pro 13″ (vyššie konfigurácie) uvádza 4-5 týždňov.
  • MacBook Pro 16″ uvádza 2-3 týždne.
  • iMac 21,5″ 4K uvádza 4-5 žýdňov.
  • iMac 27″ 5K uvádza 2-4 týždne.
  • iMac Pro 27“ uvádza 5-6 týždňov.

Najbližší Apple Event sa bude konať (pravdepodobne) 17. novembra 2020. Technologický gigant nám predstaví aj príslušenstvo a to konkrétne AirTag alebo slúchadlá AirPods Studio.

Ťažko v tejto chvíli povedať, ktoré počítače Mac sú nedostupné v súvislosti s udalosťou a ktoré v súvislosti s problémami v dodávateľských reťazcoch. iMac Pro, iMac 27″ a iMac 21,5″ dostali vylepšenie v lete, čo nie je až tak dávno. MacBook Pro 16″ sa výrazne neaktualizoval od novembra 2019 a MacBook Pro 13″ od mája 2020.

Do komentára nám napíšte, ktoré z vyššie vymenovaných počítačov používate vy a do ktorého by ste po upgrade na Apple Sillicon išli.

Prečítajte si tiež  Záujem o program vlastnoručnej opravy iPhonov je zatiaľ minimálny. Tu je dôvod prečo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.