Slovenský televízny trh zažíva v poslednom období poriadne turbulencie. Koncom minulého a začiatkom tohto roka sme vás informovali hneď niekoľkokrát o rušení televíznych staníc, ktoré nie je medzi divákmi nikdy populárne.

Najskôr to bola Trojka, potom ČT3, nasledovala ChuckTV a aby toho nebolo málo, známy TV operátor vyradil nedávno aj niekoľko českých TV staníc z dôvodu tlaku, ktorý naň vyvíjali TV JOJ a TV Markíza. Ako však informoval portál SatelitnaTV, potichu došlo ku ďalšej zmene.

Konkrétne od 15. marca 2023 na Slovensku a v Česku oficiálne odštartovala úplne nová televízna stanica Spark TV, ktorá sa bude zameriavať na dokumentárne programy v slovenskom jazyku. Neprišla však na samostatnom kanáli ale nahradila inú TV.

Konkrétne si už nepozriete UP Network, ktorý započal svoju púť v roku 2017 a jeho programy boli zamerané predovšetkým na letecký priemysel. Za touto televíznou stanicou stála spoločnosť EFB Network, ktorú riadi bývalý šéf TV JOJ František Borovský.


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

Loopi Eco Case
Reklama

Nová televízna stanica Spark TV už vysiela niekoľko dní, pričom 15. marca o polnoci odvysielala dokument Hodvábna cesta. Ako dopĺňa SatelitnaTV, novinku naladí väčšina divákov, ktorí mali program Up Network. Hovoríme napríklad o operátoroch DIGI TV, Magio Sat, T-Mobile Sat, Magio TV, Magio Go, Tango TV, Antik TV, Lepšia.TV/Lepší.TV a atď.

Pokiaľ máte Skylink, Spark TV zatiaľ nebudete mať k dispozícii. TV operátor ale sľubuje, že ju zaradí do svojho programu neskôr.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Zomrela Alžbeta II. Britská kráľovná sa dožila veku 96 rokov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -