Mnohí analytici z technologického sveta začínajú otvorene hovoriť o tom, že spoločnosť Apple už pripravuje iPhone na príchod USB-C konektora. Po viac ako desiatich rokoch teda definitívne nahradí Lightning, pričom prvé prototypy by už mali byť na svete. Nepôjde však o jediný produkt, ktorý si prejde takouto zmenou.

Ako píše analytik Ming-Chi Kuo, spoločnosť Apple bude musieť kvôli Európskej únii prepracovať aj iné zariadenia, ktoré dnes používajú Lightning port. V zákone sa totiž uvádza, že plošné zavedenie USB-C sa má týkať všetkých prenosných nabíjateľných produktov s niekoľkými drobnými výnimkami.

Tie predstavujú napríklad inteligentné hodinky (Apple Watch) alebo zdravotnícke zariadenia, ktoré sú podľa expertov príliš malé na to, aby sa do nich vošla koncovka USB-C. Tieto výrobky sa teda môžu spoliehať na inú koncovku alebo systém nabíjania. V prípade Apple Watch je to napríklad jednoduchá indukčná podložka.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Do výnimky naopak nespadajú žiadne externé nabíjačky, ako napríklad MagSafe Battery Pack, bezdrôtové slúchadlá ako AirPods a ani myšli a klávesnice (Magic Mouse, Magic Trackpad, Magic Keyboard), ktoré v prípade spoločnosti Apple ešte stále používajú Lightning kábel.

Zdroj: sohrabosati

Inými slovami, tieto zariadenia taktiež prejdú na USB-C a so zmenou by sme sa mohli stretnúť najneskôr v druhej polovici roka 2023. Zmena je teda doslova za rohom!

Apple nemôže priniesť iPhone bez portov 

Aj keď sa pôvodne hovorilo o tom, že iPhone nedostane žiadne nabíjacie porty, táto informácia sa v súčasnosti nezdá ako príliš pravdepodobná.

Dôvodom sú najmä technické obmedzenia, kedy cez systém MagSafe nedokážeme prenášať žiadne dáta, ale len nabíjať zariadenie. Dôležité je tiež dodať, že rýchlosť takéhoto nabíjania je výrazne nižšia v porovnaní Lightningom.

Prečítajte si tiež  Chcete odolnejší pletený Lightning kábel priamo od Apple? Tieto produkty ho ponúkajú

A aj keď sa Apple štandardu USB-C v iPhone vyhýba, stále ho používa vrámci veľkého množstva produktov. Spomeňme napríklad počítače MacBook alebo tablety iPad. Aj preto je úplne logické, že ďalším na rade bude iPhone a takisto všetko príslušenstvo.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -