Najväčší konkurent spoločnosti Apple, juhokórejský Samsung predstaví už o niekoľko mesiacov svoj nový vlajkový smartfón s označením Galaxy S23. Téme sa venoval portál 9to5Google.

Dnes sa na internet dostali zaujímavé novinky, ktoré sa týkajú jeho technológií. Niektoré z nich odkopíruje priamo od Apple a jeho iPhonu 14.

Reklama: Pokiaľ hľadáte Apple zariadenia za bezkonkurenčné ceny, vyskúšajte nášho partnera iSpot. E-shop ponúka aj zľavy, vďaka ktorým ušetríte stovky eur

Aby sme šli rovno k veci, reč je o funkcii satelitného pripojenia, ktorá bola predstavená v septembri 2022. Apple ju pre svojich zákazníkov sprístupnilo v novembri, no platí to len pre ľudí, ktorí žijú v USA a Kanade. Funkcia je zadarmo na dva roky od zakúpenia zariadenia, pričom potom bude stáť bližšie nešpecifikovanú sumu.

Apple chce pomocou satelitného pripojenia zachraňovať životy ľuďom, ktorí sa dostanú do núdzovej situácie bez mobilného signálu a budú si potrebovať privolať pomoc. Samsung chce ísť ale podľa portálu The Elec ešte ďalej.

Aj Samsung Galaxy S23 dostane satelitné pripojenie. 

Samsung Galaxy S23+
Zdroj: 4RMD

Spoločnosť Samsung sa podľa dnešného úniku chystá do svojej novej vlajkovej lode zakomponovať satelitné pripojenie v spolupráci so spoločnosťou Iridium.

Tá mala ešte začiatkom roka 2022 uzatvoriť dohodu s viacerými výrobcami smartfónov, aby mohli komunikovať s jej 66 satelitmi na obežnej dráhe.

My len doplníme, že aj spoločnosť Apple má pre satelitné pripojenie partnera. Nie je to však Iridium ale spoločnosť Globalstar.

Samsung pôjde ďalej ako Apple a používatelia sa majú na čo tešiť

Samsung Galaxy S23 Ultra na úniku
Zdroj: Onleaks & Smartprix

Podľa uniknutej informácie nebudú mať majitelia Samsungov možnosť využívať satelitné pripojenie len v situáciách, kedy sa dostanú do ohrozenia života (prípadne iných problémov).

Firma vraj pracuje na tom, aby sa prostredníctvom tejto technológie dali prenášať aj klasické dáta, ako napríklad textové správy či nízko-kapacitné obrázky.

Pôjde však o rýchlosť na úrovni niekoľkých stoviek kb/s. Zahraničné média dodávajú, že súčasné technológie by mali podobnú službu zvládnuť. Nejde teda o nič nereálne.

Otázne však zostáva, koľko bude samotná služba stáť. Bolo by totiž naivné myslieť si, že ju spoločnosti Iridium a Samsung sprístupnia bezplatne. Na túto otázku si však budeme vedieť odpovedať až začiatkom roka 2023, kedy má prísť nová vlajková loď od Samsungu na trh.

iPhone má Face ID, Samsung Galaxy S23 sa bude spoliehať na odtlačky prstov

Samsung Galaxy S23 Ultra
Zdroj: Onleaks & Smartprix

Za zmienku tiež stojí, že nový Samsung Galaxy S23 Ultra sa bude spoliehať na úplne nový snímač odtlačkov prstov. Výrobca Qualcomm prepracoval svoju 3D ultrazvukovú technológiu, pričom jej tretia generácia bude fungovať pravdepodobne rýchlejšie a presnejšie.

Prečítajte si tiež  Toto je prvá reálna fotografia nového MacBooku Pro

Zahraničné média taktiež zdôrazňujú, že prepracovaný senzor by mohol ponúknuť väčšiu snímateľnú plochu snímača 3D Sonic Max.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here