Pokiaľ sledujete spoločnosť Samusng, určite ste postrehli, že vo svojich vlajkových lodiach dlhé roky využíva dva druhy procesorov. Zatiaľ čo vo svete sa píše hlavne o čipoch od výrobcu Qualcomm, v Európe sú zariadenia Galaxy dodávané s čipsetom Exynos.

Nebol by to možno veľký problém, keby tieto procesory neboli značne rozdielne. Zatiaľ čo technológie od Qualcommu zvyknú byť úsporné a veľmi výkonné, Exynos za nimi zaostáva. V roku 2023 sa to ale zmení.

Ako potvrdil známy leaker Ice Universe vo svojom príspevku na sociálnej sieti Twitter, Samsung konečne dodá do Európy rovnaký procesor, s akým sa stretávame všade vo svete.

Pôjde o úplne nový čip Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, ktorý mal premiéru len nedávno.

Apple je so svojimi procesormi inde 

Aj keď ide vo všeobecnosti o dobré správy, je nutné zdôrazniť, že spoločnosť Apple je v porovnaní so Samsungom v oblasti procesorov, výkonu a efektivity úplne inde.

Aby sme to lepšie konkretizovali, nedávne testy Snapdragonu 8 Gen 2 potvrdili, že tento čip sa ani nechytá na najnovší procesor A16 Bionic, ktorý zažil premiéru v iPhone 14 Pro / 14 Pro Max.

Rozdiely v oblasti Geekbench skóre boli markantné a preto sa testeri rozhodli nový čip pre vlajkové lode s Androidom porovnať s generačne starším riešením od spoločnosti Apple, ktoré nesie označenie A15 Bionic.

Čuduj sa však svete, ani v tomto prípade Snapdragon 8 Gen 2 neexceloval a konkurenta nechal ďaleko pred sebou.

Inými slovami, v čase, keď príde na trh Samsung Galaxy S23, jeho výkon bude maximálne taký, že v priamom teste porazí len iPhone 12 z roku 2020. Nič novšie.

Nezabúdajme tiež, že len o cca 6-7 mesiacov neskôr predstaví svojho nástupcu aj spoločnosť Apple a vybaví ho úplne novým čipom A17 Bionic, ktorý by mohol byť produkovaný za pomoci 3 nm výrobného procesu.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Máte Instagram? Čoskoro doň dorazí extrémne dôležitá novinka, ktorá sa tu už v minulosti nachádzala
Môže ťa zaujímať
- Reklama -