Spoločnosť Apple odstránila nabíjací adaptér z krabice svojho iPhonu ešte v roku 2020, na základe čoho sa dočkala výsmechu zo strany Samsungu. Ten však k podobnému kroku pristúpil o pár mesiacov neskôr a teraz môže zájsť ešte ďalej. Ako uvádza portál Hypebeast, Samsung plánuje zo svojich balení odstrániť aj USB-C nabíjacie káble. V krabičkách sa tak bude nachádzať len zariadenie a séria papierových návodov.

Toto rozhodnutie je súčasťou iniciatívy Galaxy for the Planet, s ktorou spoločnosť začala už pred niekoľkými rokmi. Jej hlavným cieľom je vytvoriť ekologickejšiu budúcnosť tým, že do roku 2025 úplne odstráni plasty zo svojich obalov.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Samsung sa tiež bude snažiť znížiť spotrebu energie vyvíjanú na produkciu nadbytočného množstva nabíjačiek a eliminovať odpad, ktorý sa z tohto príslušenstva zbiera na skládkach po celom svete.

Všetko začne modelom Galaxy S21. Odstránenie kábla sa premietne aj do výhodnejšej ceny zariadenia

čierny samsung galaxy S21 Ultra s podporou 5G pripojenia v ruke
Zdroj: Unsplash / Anh Nhat

Medzi zariadenia, ktoré by už čoskoro nemuseli mať k dispozícii USB káble v balení patrí aj minuloročný Samsung Galaxy S21. Aj keď v súčasnosti nevieme, kedy sa táto zmena zavedie do praxe, všetko napovedá tomu, že to nebude trvať príliš dlho.

Firma však garantuje, že znížené výrobné náklady v dôsledku odstránenia nabíjacích káblov prenesie aj na budúcich spotrebiteľov. To v praxi znamená, že by ste zariadenia mohli kúpiť o čosi lacnejšie, aby ste si vykompenzovali absenciu kábla v balení.

Podobným smerom sa môže ubrať aj spoločnosť Apple 

Apple lightning kábel a niekoľko starých iPhonov
Zdroj: Unsplash / James Lewis

V tejto situácii je dôležité zdôrazniť, že rovnakým smerom ako Samsung sa už čoskoro môže uberať aj spoločnosť Apple. Hoci pri tej sa v krátkodobej budúcnosti nehovorí o odstránení nabíjacieho kábla z balení smartfónov, niekoľko starších únikov to naznačovalo.

Prečítajte si tiež  Chcete odolnejší pletený Lightning kábel priamo od Apple? Tieto produkty ho ponúkajú

Zmena môže prísť v priebehu najbližších rokov, kedy sa bude snažiť Apple o ešte ekologickejšiu výrobu. Technologickému gigantovi z Cupertina hrá rozhodnutie Samsungu do karát, pretože keď zavedie túto novinku ako druhý, je pravdepodobné, že už nepocíti takú vlnku kritiky.

Navyše, ak adaptéry a USB-C káble bude predávať v samostatnom predaji za 20-30 eur, na celej zmene stále veľmi dobre zarobí. Veď neklamme si, že odstránenie adaptérov z balení v roku 2020 bol skvelý ťah z finančného hľadiska, na ktorom firma zarobila miliardy dolárov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -