Hoci Twitter nie je v našich končinách taký rozšírený ako Facebook alebo Instagram, aj na Slovensku si nachádza svoju používateľskú základňu. No a pokiaľ túto sociálnu sieť využívate aktívne, mali by ste vedieť, že v tejto chvíli nie je nedostupná. Ide o obrovský výpadok, ktorým trpí celý svet.

Hlásenia na stránke Downdetector.sk začali o 18:40 a používatelia sa vo väčšine prípadov sťažujú na to, že sa nevedia prihlásiť ku svojim účtom. Hoci to môže pôsobiť tak, že ich Twitter zablokoval, nie je to pravda.

V skutočnosti ide o neznámu chybu, ktorú na Slovensku v priebehu niekoľkých minút nahlásilo až 117 ľudí a na celom svete je to podľa stránky Downdetector.com v tejto chvíli už viac ako 50 000 ľudí.

Ide o chybu alebo hackerský útok? 

Zatiaľ neexistuje presný návod, ako problém vyriešiť a nepomáha ani opakované prihlasovanie sa k účtu. Je možné, že sociálna sieť aktualizovala svoje dátové servery alebo je terčom obrovského hackerského útoku. Nebolo by to koniec koncov nič prekvapivé.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Asi ani netreba pripomínať, že minulý rok podobnému problému čelil Facebook, ktorý nebol niekoľko hodín dostupný. Neskôr sa ukázalo, že tento problém stál spoločnosť Meta približne 6 miliárd amerických dolárov. Situáciu s Twitterom budeme naďalej sledovať akonáhle sa dozvieme niečo nové, okamžite vás informujeme!

Aktualizácia: Problém začal po približne pol hodine ustupovať a Twitter funguje rovnako ako doteraz. Samozrejme, situácia sa môže zopakovať a preto ju budeme stále sledovať. Ak ste sa ale doposiaľ nevedeli na Twitter pripojiť, je pravdepodobné, že teraz vám to už pôjde. 

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -