Spoločnosť Apple každý rok predstavuje nové funkcie pre svoje operačné systémy, ktoré sú zvyčajne zo začiatku dostupné len v USA a potom trvá nejakú dobu, kým sa rozšíria aj ďalej do sveta. Presne toto bol prípad vylepšených máp, ktoré nám technologický gigant predstavil ešte na WWDC 2021 pri prezentácii iOS 15. Po dvoch rokoch si ich oficiálne môžeme užiť aj na Slovensku.

O tom, že nová funkcia mieri aj do našich končín sa vedelo už približne od mája, kedy sa u nás oficiálne začala testovať. Redizajnované mapy boli dostupné v niekoľkých mestách, v rámci ktorých si vybraní používatelia mohli užívať presnejšie znázornené cesty, 3D obrysy budov či 3D vyobrazenie pamiatok.

Sme preto radi, že oficiálne zavádzanie netrvalo príliš dlho, nakoľko vás dnes ako vôbec prví môžeme informovať, že nové Apple Mapy sú už dostupné pre všetkých Slovákov. Za čitateľský tip ďakujeme nášmu fanúšikovi Ondrejovi.

Apple nové mapy
Zdroj: SvetApple

Sami sme si to rovno vyskúšali a ako môžete vidieť, nové Apple Mapy fungujú vynikajúco. Ich prepracovaný dizajn vám pomôže s lepšou orientáciou v mestách, čo sa vám hodí na výletoch, ale napríklad aj na pracovných cestách.

Apple Mapy vďaka tomuto vylepšeniu konečne dosahujú kvality aplikácie Google Mapy, ktorá je pre ne snáď najväčším konkurentom.

Navyše operačný systém iOS 17 konečne ponúkne možnosť stiahnuť si určitú lokalitu do zariadenia offline, vďaka čomu budete mať prístup ku mapám aj mimo mobilného pripojenia.

Návod: Takto si vyskúšate nové Apple Mapy na Slovensku 

Apple nové mapy
Zdroj: Apple
  • Otvorte si aplikáciu Mapy
  • V pravom hornom rohu vyberte ikonu Mapy
  • Prepnite z možnosti Satelit na Prieskum okolia
  • Priblížte Mapu a gestom vertikálneho potiahnutia dvoch prstov po obrazovke smerom nahor / nadol nastavte 3D zobrazenie.
  • Hotovo.
Loopi Eco Case
Reklama

Ešte stále tomu niečo chýba 

Aj keď sa veľmi tešíme z nových Apple Maps, ktoré po dvoch rokoch konečne dorazili na Slovensko, voči spoločnosti Apple máme jednu výčitku, ktorá sa týka podrobného 3D zobrazenia v rámci satelitných máp. To funguje už roky vo väčších mestách, ako napríklad Praha, Mníchov či Viedeň (a ďalších).

Technologický gigant túto funkciu po prvýkrát predstavil ešte v roku 2012, keď prešiel na nový dizajn iOS 7 a oficiálne sa zbavil natívnej aplikácie Google Maps v operačnom systéme pre iPhone. Flyover zobrazenie stále absentuje v Bratislave, aj ostatných slovenských mestách. Otázne teda zostáva, či sa ho vôbec niekedy dočkáme.

Prečítajte si tiež  MacBook Air 12" v podaní Martina Hájka!
Apple nové mapy
Zdroj: Apple

Aký názor máte na Apple Mapy vy? Používate jablkovú navigáciu alebo dávate skôr prednosť Google Maps či Waze? Podeľte sa s nami o názor v komentároch pod článkom.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Za čitateľský tip ďakujeme 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -