Nového iPhonu SE tretej generácie by sme sa mali dočkať niekedy v priebehu budúceho roka. O jeho dizajne sa vedú debaty už celé mesiace, no realita môže byť úplne iná podobne, ako pri „SE-čku“ momentálnej generácie. Portál MyDrivers si však myslí, že sa bude jednať o znovuzrodenie iPhonu XR.

Prečítajte si tiež  iPhone SE 3 s 5G a novým čipom A15? Čo môžeme očakávať od najdostupnejšieho iPhonu?

Vizuál zariadenia by mal vychádzať z entry modelu X-kovej generácie a má ísť o posledný smartfón s LCD obrazovkou, ktorý kedy Apple predstaví. Po uvedení tohoto modelu by sa malo Apple striktne držať implementácie OLED displejov. Novinkou by mohol byť Touch ID senzor zabudovaný v bočnom tlačidle, podobne ako tomu je v prípade iPadu Air a iPadu mini.

Samozrejmosťou bude výkonný procesor, pravdepodobne A15 Bionic doplnený o 5G technológiu pripojenia. Možnosť 6,1″ displeja však nevylučujú ani popredné mená v analytických vodách ako sú Ming-Chi Kuo alebo Ross Young. Podľa nich sa síce dočká konštrukcie iPhonu XR, no Touch ID ostane vo forme klasického Home Buttonu, rovnako ako v prípade aktuálneho modelu.

iPhone SE 3

Príchod iPhonu SE 3 síce nie je ani zďaleka oficiálne potvrdený, no podľa prieskumov a odhadov leakerov a dodávateľov sa k nemu čoraz viac schyľuje. Reálnym predpokladom v súvislosti s dátumom predstavenia telefónu je prvá polovica roku 2022.

Podobne ako v predchádzajúcich prípadoch by sme sa opäť mali dočkať entry modelu, ktorý disponuje výkonným čipom schopným konkurencie, no dizajn a ponúkané funkcie budú výrazne okresané. Na stole je aj SE 3 s dizajnom iPhonu mini, ktorý ako vieme dostal svoju poslednú šancu v portfóliu s príchodom modelovej rady 13.

Prečítajte si tiež  Koncept: Hej Apple, takýto iPhone SE 3 by sme naozaj chceli!

V akej podobe dorazí iPhone SE 3 podľa vás? Uvítali by ste väčšiu obrazovku alebo kompaktnejší smartfón na štýl iPhonu mini? Podeľte sa s nami o názor v komentároch.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -