Apple ukončilo predaj veľkého HomePodu ešte v polovici marca. V ponuke tak ostala iba menšia a dostupnejšia verzia HomePod mini, ktorá zaznamenala pomerne veľký úspech po celom svete. Našu recenziu si môžete prečítať v tomto článku.

Netrvalo dlho a na internete sa objavili špekulácie, ktoré naznačovali, že klasický HomePod dostane v budúcnosti nástupcu.

- Reklama -

Aby sme to upresnili, malo ísť o sofistikovanejšie zariadenie s kamerou a displejom, ba čo je ešte zaujímavejšie, Apple sa pohrávalo s technológiou robotickej ruky.

Lákavé tiež boli úniky o vývoji hybridného zariadenia, ktoré kombinuje HomePod a Apple TV v jednom domácom „inteligentnom“ centre.

Aj z tohto dôvodu sme neočakávali, že by Apple pracovalo na nástupcovi klasického HomePodu s veľkým dizajnom. Teraz sa však všetko zmenilo.

Apple sa možno omylom prezradilo v iOS 15 beta 3

HomePod únik

Na čínskej sociálnej sieti Weibo, odkiaľ pochádza množstvo únikov, sa objavil príspevok, ktorý ukazuje zvláštnu ikonu HomePodu, nachádzajúcu sa v iOS 15 beta 3. Podrobnosti zdieľal DuanRui vo svojom tweete.

HomePod únik

Predmetné zariadenie má o niečo oblejší tvar v porovnaní s predchodcom a podobá sa skôr na „predĺžený“ HomePod mini. V jeho vrchnej časti je však naznačená dotyková plocha so svietiacimi diódami, ktorá patrí ku hlavným poznávacím prvkom reproduktorov od Apple.

Apple bude musieť zvážiť cenu 

HomePod mini

Ak sa v Cupertine predsa len pomýlili a do iOS 15 beta 3 pridali niečo, čo sa malo ukázať povedzme až o pár mesiacov neskôr, pravdepodobne sa pozeráme na ďalší veľký HomePod, s ktorého predajom však Apple bude musieť postupovať opatrne.

Je to preto, že jeho predchodca nebol kvôli vysokej cene veľmi úspešný a zákazníkov si hľadal veľmi ťažko aj ku koncu svojho života, keď bol ponúkaný za omnoho prívetivejšie čiastky než na začiatku.

Dá sa teda povedať, že Apple musí prísť s takými technológiami, kvalitou prehrávania a hlavne cenou, ktorá zaujme ľudí a donúti ich rozmýšľať nad väčšou a „výkonnejšou“ verziou zariadenia.

Dajte nám vedieť do komentára, čo hovoríte na uniknutý dizajn vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -