Hoci sa už nezadržateľne blíži konferencia WWDC 2024, na ktorej nám spoločnosť Apple po prvýkrát predvedie operačný systém iOS 18, pravda je taká, že tento softvér si budeme oficiálne inštalovať na naše iPhony až niekedy v septembri po vydaní iPhonu 16. Do tej doby si budeme musieť vystačiť s operačným systémom iOS 17. Teraz Apple vydal druhú beta verziu jeho poslednej zostavy s označením iOS 17.5.

Nová beta verzia iOS 17.5 je v súčasnosti k dispozícii pre vývojárov po celom svete, pričom prichádza dva týždne po tej predchádzajúcej. Technologický gigant zároveň vyzýva všetkých, ktorí iOS 17.5 testujú, aby mu o ňom poskytli plnohodnotnú spätnú väzbu.

Vývojári, ktorí majú záujem ponoriť sa do najnovších aktualizácií, môžu beta verziu aktivovať prostredníctvom aplikácie Nastavenia v časti Všeobecné > Aktualizácia softvéru výberom položky „Beta aktualizácie“ a povolením vývojárskej beta verzie systému iOS 17 alebo iPadOS 17.

Na stiahnutie a inštaláciu týchto beta verzií je potrebné Apple ID prepojené s vývojárskym účtom. Bližšie podrobnosti ako na to nájdete na tomto odkaze, kde sme tomu venovali samostatný článok.

Čo prináša iOS 17.5 a iPadOS 17.5?

Aktualizácia iOS 17.5
Zdroj: MacRumors, Unsplash /
thiago japyassu (úprava redakcie)

Novinka s označením iOS 17.5 zavádza ďalšie úpravy, ktoré zohľadňujú prísne požiadavky Európskej únie súvisiace so zákonom o digitálnych trhoch (DMA).

Azda najväčšou zmenou je fakt, že používatelia s iOS 17.5 budú môcť sťahovať apky priamo z webových stránok a nie z tradičných internetových obchodov, akým je napríklad App Store.

Okrem toho beta verzia iPadOS 17.5 naznačuje skorý príchod nových ceruziek Apple Pencil či funkcie na sledovania zdravie batérie pre iPad, ktorá tu dnes chýba a ktorú ponúka iPhone už dlhšiu dobu. Podrobnejšie informácie o novinkách v beta verzii iOS 17.5 nájdete v našich ďalších príspevkoch, ktoré už pripravujeme.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Európania pozor, iOS 17 nás prekvapí touto zmenou, ktorá v USA nebude dostupná 
Môže ťa zaujímať
- Reklama -