Spoločnosť Apple si na 10. júna 2024 pripravuje veľký mediálny event, ktorý prinesie množstvo zaujímavých noviniek. Dočkať by sme sa mali celej palety operačných systémov od iOS 18iPadOS 18watchOS 11, macOS 15 až cez tvOS 18.

S týmto súvisí aj fakt, že Apple predstaví svoju prvú verziu generatívnej umelej inteligencie, s ktorou sa budeme následne stretávať v zariadeniach, aplikáciách a samozrejme operačných systémoch. Jej názov by mal byť Apple Intelligence, z čoho vznikne aj chytľavá skratka AI, ktorá sa používa vo všeobecnosti na označenie umelej inteligencie (Artificial Intelligence). Apple tak zabije dve muchy jednou ranou.

Konferencia každopádne začína o 19:00 hodine nášho času. Pokiaľ ju chcete sledovať, nie je to nič zložité a k dispozícii máte hneď viacero zdrojov. V závislosti od platformy si vyberte ten, ktorý vám vyhovuje najviac.

Mám iPhone, iPad alebo Mac

WWDC 2024
Zdroj: Apple

Začneme tým najpravdepodobnejším scenárom. Pokiaľ máte iPhone, iPad alebo Mac, WWDC 2024 budete chcieť zrejme sledovať na svojom jablkovom zariadení. Môžete to urobiť napríklad cez prehliadač Safari.

Stačí ak kliknete na tento odkaz, ktorý vás presmeruje na oficiálny livestream na webe cupertinského giganta. Jediná podmienka je nutnosť používať aspoň iOS 10 a novší alebo macOS Sierra 10.12 a novší.

Mám Windows

MacBook Pro 13" M1 s logom spoločnosti Windows na obrazovke
Zdroj: Miloš Belanec (svetapple.sk)

Pokiaľ používate počítač s operačným systémom Windows a chcete tu pozerať nový Apple Event, nie je to žiaden problém. Stačí vám len prehliadač Microsoft Edge a kliknúť na tento odkaz, ktorý vás automaticky presmeruje na oficiálny livestream.

Apple Event nájdete aj na YouTube (vhodné aj pre Android)

Ak máte radi jednoduchosť a používate napríklad Android, Apple bude celú WWDC 2024 streamovať aj na YouTube. Medzičasom už spoločnosť pridala video čakajúce na premiéru. Môžete si nastaviť pripomienku, aby ste na 19:00 hodinu večer za žiadnych okolností nezabudli.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Clear - Nezabudnite na to čo máte urobiť!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -