Spoločnosť Apple si pre nás na zajtra chystá prvú tohtoročnú konferenciu s názvom Let Loose, ktorej oznámenie prišlo trochu nečakane. Firma na nej predstaví hneď niekoľko nových produktov, pričom by sa mala prioritne zamerať na nový iPad Pro s OLED displejom a možno aj čipom M4, nový iPad Air s 12,9″ displejom, vylepšenú Apple Pencil a v neposlednom rade aj vylepšenú klávesnicu Magic Keyboard.

Prakticky celá technologická komunita už netrpezlivo čaká na to, čo všetko tento event prinesie. Podľa nedávnych zistení by mal byť zaujímavý aj v tom, že bude pomerne krátky. Mark Gurman z agentúry Bloomberg uviedol, že konferencia, ktorá bude prioritne prebiehať online formou má trvať iba zhruba 35 minút. Zvyčajne majú podobné eventy cca hodinu. Späť však k téme.

Ako sme už napísali v nadpise, tento event nebude zaujímavý len svojou dĺžkou, ale aj tým, kedy sa bude konať. A pre mnohých Slovákov pôjde o dosť netradičný čas, na ktorý si musia dať pozor. Konferencia totiž neodštartuje o 19:00 hodine večer, ako sme zvyknutí.

Kedy sa bude konať event Let Loose

Apple Event Let Loose
Zdroj: Unsplash / Kelly Sikkema (úprava redakcie)

Na základe oficiálneho oznámenia vieme, že konferencia Let Loose začne o 7 hodine ráno pacifického času, čo je o tri hodinky skôr, než zvyčajne. Na Slovensku si tak predstavenie nových iPadov budeme môcť pozrieť už o 16:00.

Zaujímavé je, že je to hneď druhý Apple Event po sebe, ktorý sa koná v netradičnom čase. Naposledy robil Apple konferenciu Scary Fast v októbri minulého roka, na ktorej nám predstavil nové počítače Mac s procesormi M3.

Tento event bol taktiež veľmi krátky a mal Halloweenskú tematiku. Apple ho usporiadal o 17:00 hodine tamojšieho času, čo Slovákov veľmi nepotešilo, nakoľko u nás sa z toho dôvodu konferencia konala až o 1:00 hodine ráno.

V tejto chvíli je teda otázne, či si spoločnosť Apple na podobné časy pri predstavovaní svojich produktov zvykne, alebo ide len o „výnimky“, ktoré sú určené pre takéto krátke udalosti, trvajúce zhruba pol hodinu.

Kde môžem pozerať event Let Loose

Pokiaľ sa už na Apple Event Let Loose tešíte a chcete si ho pozrieť, spoločnosť Apple vám to samozrejme umožní.

Tak ako vždy, aj v tomto prípade si budete môcť oficiálny livestream pustiť priamo na YouTube, čo je azda najschodnejšia cesta pre všetkých Apple, Android ale aj Windows používateľov. Na video sa môžete nechať aj upozorniť pomocou zvončeka, aby vám neuniklo.

Do komentára na sociálnych sieťach nám napíšte, či sa už na tento Apple Event tešíte, a ak áno, čo presne od neho očakávate. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -