Apple je najhodnotnejšia technologická spoločnosť na svete a nie je to žiadna náhoda. Tento technologický gigant má za sebou niekoľko revolučných produktov, ktoré navždy zmenili svet počítačov, ale aj smartfónov.

Po prvýkárt sa to stalo ešte v roku 1984, keď Steve Jobs odhalil pôvodný Macintosh. Bolo to zariadenie, ktoré malo vlastný operačný systém s jednoduchým používateľským rozhraním, na jeho ovládanie slúžila myš a klávesnica a vo svojej podstate sa svojou koncepciou od moderných počítačov Mac nijako nelíšilo. Mnohé princípy z pôvodného Macintoshu Apple zachováva dodnes.

Jablková spoločnosť následne predstavila niekoľko ďalších úspešných produktov, ako bol napríklad iMac v roku 1998, alebo prvý iPod z roku 2001, do ktorého ste si mohli uložiť až 1 000 pesničiek. Nič z toho však nezanechalo vo svete tak silnú stopu, ako prvý iPhone, ktorý Apple predstavil v roku 2007.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Apple zahodilo v tom čase veľmi obľúbenú QWERTY klávesnicu a nahradil ju kapacitným displejom, na ktorého ovládanie ste už nepotrebovali žiaden stylus.

iPhone bol historicky najväčšou revolúciou pre Apple 

A hoci tomuto konceptu zo začiatku konkurenti neverili a tvrdili, že Apple nemá šancu na úspech, následne sa ukázalo, že Steve Jobs mal vo svojej vízii absolútnu pravdu a tak to, čo ponúkol iPhone, začali kopírovať prakticky všetci ostatní.

Tí čo sa nepodriadili jednoducho neuspeli (viď. Nokia). Samotným dôkazom je aj fakt, že z iPhonu sa stal najúspešnejší produkt výrobcu a pravdepodobne aj jedno z najikonickejších zariadení 21. storočia. To sa skutočne nepodarí každému.

V súčasnosti má spoločnosť Apple otvorené dvere do tretej najväčšej revolúcie za necelých 50. rokov od svojho vzniku. Firma na konferencii WWDC 2023 predstavila headset Apple Vision Pro s neuveriteľnými schopnosťami, ktorý už v blízkej budúcnosti vstúpi do predaja – dokonca poznáme aj presný dátum. Vision Pro sa pokúsi svetu ukázať, že dokáže nahradiť nie len Mac, ale aj iPhone či množstvo ďalších zariadení.

Viac nám o tom vyrozprával úspešný český youtuber Petr Mára, ktorý má práve so spoločnosťou Apple mimoriadne bohaté skúsenosti. Pokiaľ vás teda táto téma zaujíma, odporúčame vám pozrieť si jeho najnovšiu video:

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Petr Mára rozoberá novinky v macOS Big Sur!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -