Posledné týždne patrili správam o nadchádzajúcich modeloch iPadov, ktoré má spoločnosť Apple predstaviť každú chvíľu. Po takmer 18 mesiacoch od poslednej aktualizácie ponuky iPadov fanúšikovia s napätím očakávajú príchod nových verzií. Pôvodné predpoklady súvisiace s ich uvedením na trh sa nakoniec nevyplnili a preto je možné, že kalifornský gigant predstavenie iPadov posunul.

Podľa informácií zverejnených portálom DigiTimes, ktoré sa odkazujú na taiwanský reťazec dodávateľov sa Apple potýka s problémami vo výrobe. Hromadná produkcia komponentov sa mala stretnúť s viacerými komplikáciami, ktoré vyústili do odkladu. Konkrétne sa jedná o objektívy fotoaparátov, ktorých výroba bola problematická.

Táto situácia však nemusí znamenať, že Apple odsunie príchod nových iPadov na neurčito. Podľa analytika Marka Gurmana z Bloombergu sa ich predstavenia dočkáme začiatkom mája, čo je celkom zhovievavé časové obdobie.

iPad Air s OLED displejom
Zdroj: Unsplash / Henry Ascroft (úprava redakcie)

Spoločnosť Apple už čoskoro predstaví tieto zariadenia: 

  • Nové iPady Pro vo verziách 11″ a 13″ s čipom M3, ktoré prinesú OLED displeje, tenší dizajn a zmenšené rámčeky okolo displeja. Predpoklady poukazujú aj na možnosť matnej obrazovky, prednú kameru orientovanú na šírku a taktiež potenciálny príchod bezdrôtového nabíjania MagSafe.
  • iPad Air s čipom M2, ktorý sa po prvýkrát predstaví aj vo verzii s 12,9″ uhlopriečkou, čím sa veľkosťou vyrovná prémiovému modelu iPad Pro. Medzi ďalšie novinky tiež patrí spomínaná predná kamera orientovaná na šírku a zlepšenie zadného fotoaparátu.
iPad Air 12,9" render
Zdroj: SvetApple, 91Mobiles (úprava redakcie)
  • Vylepšená klávesnica Magic Keyboard pre iPad Pro, ktorá dostane hliníkový kryt, väčší trackpad a ďalšie dizajnové zlepšenia.
  • Nová generácia ceruzky Apple Pencil, ktorá dostane nové gestá a magnetické hroty. V hre je dokonca aj podpora pre systém visionOS, vďaka ktorej bude zariadenie v budúcnosti kompatibilné s náhlavnou súpravou Apple Vision Pro.
Apple pencil vzorkovanie farieb na iPade
Zdroj: Apple

Posledné aktualizácie iPadov prebehli ešte v roku 2022, čo zvyšuje očakávania zákazníkov v prípade nových verzií týchto zariadení. Je teda jasné, že spoločnosť Apple chystá niečo veľké a nám ostáva iba čakať, čo nakoniec prinesie do ponuky svojich tabletov.

Prečítajte si tiež  iPad Pro dostane tenšie rámčeky okolo displeja a extrémne výkonný čip z Macu

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -