Spoločnosti Apple sa už niekoľkokrát v histórii podarilo zmeniť technologický svet, čo sme mohli vidieť hneď u niekoľkých zariadení. Prvý iPhone predstavoval revolúciu v oblasti telefónov a náhlavná súprava Apple Vision Pro má poslúžiť ako štandard pre vstup do virtuálnej a rozšírenej reality.

Spoločnosť však nezaháľa a už teraz vyvíja technológie budúcnosti. Pripravte sa na robota z dielne Apple. Zatiaľ je predčasné predpovedať, akým smerom sa Apple vo výrobe robotického zariadenia vydá. Analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg však prináša fascinujúce detaily o tajnom projekte, ktorý sa vyvíja v útrobách spoločnosti.

Apple má v pláne vývoj hneď niekoľkých robotov

Gigant z Cupertina skúma koncept mobilného robota, ktorý by mohol sledovať používateľov vo vlastných domovoch. Okrem toho spoločnosť pracuje aj na pokročilom stacionárnom zariadení, ktoré poslúži ako centrum umelej inteligencie pre domácnosť.

HomePod s displejom
Zdroj: Bing AI

Robotický displej je podľa Gurmana v pokročilejšom štádiu vývoja než mobilný robot pre domácnosti. Táto informácia je logická vzhľadom na to, že Apple už dlhšie pracuje na zariadení, ktoré zlúči produkty ako HomePod a Apple TV v iniciatíve ultimátneho centra pre inteligentnú domácnosť.

Apple nedávno uvoľnil cestu pre nové produktové tímy zrušením projektu Apple Car, čo môže naznačovať väčší záujem o domácu robotiku. Záujem je podporený aj rozvojom umelej inteligencie a neustálym záujmom o pokrok vo sfére inteligentnej domácnosti.

Tesla či Amazon už predstavili svoj vlastný robotický projekt, čo môže byť pre Apple ďalšou motiváciou.

Apple Robot
Zdroj: DALL-E

Vývoj tohoto produktu však nebude vôbec jednoduchý. Hlavnou výzvou pre Apple bude vytvorenie cenovo dostupného produktu, s čím môže mať problém. Jeho zariadenia bývajú často výrazne drahšie, než riešenia od konkurencie.

Pracovné ponuky spoločnosti, ktoré hovoria o novej generácii produktov využívajúcich umelú inteligenciu však stále pribúdajú. To naznačuje, že oddelenie robotiky v Apple je nažive a my môžeme očakávať od kalifornského giganta veľké veci.

Prečítajte si tiež  iOS 18 bude mať umelú inteligenciu. Chýbať jej však bude táto funkcia

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -