Spoločnosť Apple včera oznámila konanie svojho najbližšieho eventu „Let Loose“, na ktorom predvedie nové produkty. Hoci gigant z Cupertina nespomenul žiadne konkrétne zariadenia, aspoň nám naznačil, na čo sa môžeme tešiť. Už niekoľko mesiacov sa totiž špekuluje o predstavení nových iPadov a je takmer jasné, že práve táto konferencia ponúkne priestor na ich odhalenie.

Minulý rok sme sa nedočkali žiadneho nového iPadu a to v žiadnej modelovej kategórii. Tento rok to chce kalifornská spoločnosť napraviť. Okrem očakávaných iPadov Pro, ktoré získajú OLED obrazovky sa môžeme tešiť aj na iPad Air. Ten dorazí okrem štandardnej verzie aj s 12,9″ obrazovkou, čím sa priblíži svojmu prémiovému kolegovi v podobe iPadu Pro.

iPad Air s 12,9″ obrazovkou dorazí už o niekoľko týždňov

Príchod nového 12,9″ modelu naznačuje aj nedávny únik. Na Amazone sa totiž objavili puzdrá od spoločnosti ESR, ktoré majú byť určené práve pre očakávaný model.

Táto skutočnosť naznačuje, že výrobcovia príslušenstva majú predbežné informácie o nových zariadeniach oveľa skôr, ako verejnosť. Nejde však o žiadne tajomstvo, nakoľko s podobnými zisteniami sa stretávame už dlhé roky.

iPad Pro
Zdroj: Unsplash / Daniel Romero

Puzdrá sú oficiálne určené pre 13″ iPad Air (2024) aj na spomínanej stránke Amazonu. Rendery puzdier ukazujú menší výrez pre zadnú kameru v porovnaní s iPadom Pro, čo by mohlo znamenať, že nový iPad Air bude mať opäť len jednoduchší fotoaparát bez LiDAR skenera.

Nadchádzajúci iPad Air, by mal naviac disponovať Mini-LED obrazovkou, ktorú nájdeme v súčasnom iPade Pro s 12,9″ displejom už od roku 2021. Táto vychytávka sa však bude týkať iba väčšej verzie tabletu. Keďže Apple nemá na sklade 10,9″ Mini-LED panely, menšia verzia si aj naďalej zachová LCD displej.

Aktualizácie sa dočká aj príslušenstvo pre iPad

Apple okrem samotných tabletov chystá aj niekoľko prírastkov do kategórie príslušenstva. Prvou novinkou v oblasti dodatkového hardvéru bude vylepšená klávesnica Magic Keyboard pre iPad Pro, ktorá dostane hliníkový kryt, väčší trackpad a ďalšie dizajnové zlepšenia.

Nový iPad Pro s procesorom M2 od spoločnosti Apple
Zdroj: Apple

Očakávať môžeme aj novú generáciu ceruzky Apple Pencil, ktorá dostane nové gestá a magnetické hroty. Túto novinku v podstate Apple naznačil už v logu blížiaceho sa eventu, na ktorom sa nachádza práve jablková ceruzka v ruke používateľa.

V hre je dokonca aj podpora pre systém visionOS, vďaka ktorej bude zariadenie v budúcnosti kompatibilné s náhlavnou súpravou Apple Vision Pro.

Viac sa dozvieme už počas špeciálneho podujatia, ktoré sa bude konať 7. mája. Ak vás zaujímajú informácie týkajúce sa tohto eventu, nenechajte si ujsť náš článok, v ktorom sme sa mu bližšie venovali.

Prečítajte si tiež  iPad Air prinesie veľkú novinku pre displej. Preberie ju od súčasných iPadov Pro

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -