Spoločnosť Apple si na koniec októbra prichystala ešte jednu chuťovku. Už o týždeň sa dočkáme nových zariadení, ktoré gigant z Cupertina uvedie na trh ešte tento rok. Kormidla sa chytia nové modely Macov, pričom zahviezdi model, ktorý na svojho nástupcu čaká už pekne dlho.

Reč je o 24″ iMacu, ktorý je na trhu už od jari 2021. Ako správne predpokladali analytické štúdie, konferencia Apple sa predsa len uskutoční, hoci sa úniky pôvodne prikláňali skôr ku vydaniu formou tlačovej správy. Spomínaný All-in-one počítač by sa mal stať hlavnou hviezdou programu.

Nízke zásoby iMacu v obchodoch Apple Store, ako aj obmedzené zásoby 13″ MacBookov Pro a Air, ako aj najvyšších verzií MacBookov už dlhšie naznačovali, že kalifornská spoločnosť chystá niečo veľké.

V prípade high-endových MacBookov 14″ a 16″ sme však skeptickí, keďže tieto modely sa dočkali upgradu začiatkom tohto roka.

Čo prinesie iMac 24″ novej generácie? 

V prípade nového iMacu sa špekuluje o uvedení čipu Apple Silicon M3, čomu nasvedčujú aj informácie z dodávateľského reťazca. Nový desktop však môže viacero variácií čipu súčasnej generácie, pričom najčastejšie skloňovanou verziou je M2 Pro. V rebríčku pravdepodobnosti však nezaostáva ani spomínaná nová generácia M3.

iMac 24" 2023
Zdroj: Apple

Po vizuálnej stránke však určite nečakajte žiadnu revolúciu. Spoločnosť Apple sa postarala o výrazný redizajn v súčasnej generácii a preto predpokladáme, že sa bude držať nastaveného trendu. Novinkou však môžu byť nové farebné varianty, príslušenstvo s konektorom USB-C a vylepšený displej či kamerový systém.

Viac informácií o prichádzajúcom iMacu 24″ ako aj o ostatných zariadeniach sa dozvieme už o týždeň, konkrétne 30. októbra, kedy prebehne konferencia s názvom „Scary Fast“. Aké produkty predstaví Apple podľa vás? Podeľte sa s nami o názor v komentároch.

Prečítajte si tiež  Apple chystá obrovský iMac s 32" obrazovkou. Vieme kedy ho predstaví

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -