Už na budúci týždeň sa dočkáme nových počítačov Mac, ktoré nám Apple predvedie počas konferencie „Scary Fast“. Na tomto evente sa Kalifornská spoločnosť bude sústrediť predovšetkým na novú generáciu čipov Apple Silicon M3 a preto predpokladáme, že sa po vizuálnej stránke počítače veľmi nezmenia. Redizajn dorazí o niečo neskôr.

Podľa analytikov by sa spoločnosť Apple mohla v roku 2025 rozhodnúť pre radikálnu zmenu vzhľadu MacBooku Pro. V tweetoch, ktoré nasledovali po oznámení udalosti venovanej Macom na konci októbra vyšli na povrch nové odhady. O slovo sa prihlásil analytik Ming-Chi Kuo, ktorý zvykne disponovať overenými informáciami z dodávateľského reťazca.

Podľa Kua sa Apple nepostará iba o redizajn špičkových MacBookov Pro, ale dokonca zavedie nový modelový rad. Jeho zástupcom by mal byť cenovo dostupnejší MacBook, o ktorom sa hovorí už niekoľko mesiacov.

MacBook Pro 14″ a 16″ čaká redizajn

Dopyt po high-endových modeloch MacBooku Pro mierne upadá, čo sa prejavuje na jeho predajných číslach. Práve tento fakt má priniesť volanie po zmene, ktorou bude redizajn najvyššej rady prémiových počítačov od Apple.

Na zoznam zariadení, ktoré sa dočkajú zmeny vizuálu sa pravdepodobne pripíše aj nižší model 13″ MacBooku Pro. Týchto zmien sa však dočkáme najskôr v roku 2025.

MacBook Pro 2023
Zdroj: Apple

Apple plánuje predstaviť lacnejší model MacBooku 

Podľa zdrojov z dodávateľského reťazca sa Apple už budúci rok vytasí s lacnejším MacBookom, ktorý má byť primárne určený pre študentov a menej náročných spotrebiteľov.

Nové modely budú stále mať kovový kryt, no budú disponovať menej výkonným čipom a nízko-nákladovými komponentami. Čo si pod tým predstavovať však v súčasnosti zatiaľ nevieme. Ukáže nám to až čas.

Dátum uvedenia údajného nového modelového radu MacBookov zrejme závisí aj od kapacít u hlavných dodávateľov spoločnosti Apple, ako sú Quanta Computer a Foxconn. Apple sa však bude snažiť o zvýšenie dopytu po jablkových počítačov aj v nižších radách, k čomu má dopomôcť práve „lacný“ model MacBooku.

MacBook Air
Zdroj: Unsplash / Isaac Martin

Ako ekvivalent nového modelového radu MacBookov môže poslúžiť iPhone SE alebo základný iPad 9. generácie. Práve táto dvojica produktov je vo svojich kategóriách najlacnejšia, no ponúka solídny výsledok v pomere ceny a výkonu. Nechajme sa teda prekvapiť, čoho sa napokon dočkáme.

Prečítajte si tiež  Lúpež ako z filmu. Zlodeji ukradli Apple produkty za 5,5 milióna eur!

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -