Pokiaľ sledujete dianie na burze, v uplynulých dňoch ste mohli pozorovať extrémny pokles hodnoty akcií AAPL (Apple). Tie sú z ničoho nič až štvornásobne nižšie. Ak do tejto spoločnosti investujete, nemusíte sa ničoho obávať. V skutočnosti ide len o šikovný trik!

Rozdelenie na štyri

Apple prekonalo všetky rekordy. Behom niekoľkých mesiacov vzrástla jeho hodnota na viac ako 2 bilióny amerických dolárov. Vo svojom úspechu pokračuje ďalej.

Hodnota jednej akcie sa medzičasom dostala cez 500$. Firma teda potrebovala zakročiť a toto číslo trochu zredukovala. Každá akcia sa rozdelila na štyri a dnes sa pohybuje na cenovej úrovni 132$ za kus (pôvodne by to bolo cca 530$ za kus).

Nikto neočakával, že aj takýto krok môže zvýšiť hodnotu spoločnosti. Behom prvých minút sa dostala cez 2,27 bilióna dolárov čo predstavuje 3% nárast. Firma musela podobné rozhodnutie učiniť naposledy v roku 2014. Tým že sú akcie o niečo dostupnejšie, prilákajú viacej investorov. To je pre technologického giganta veľmi dobré.

V blízkej budúcnosti očakávame ďalšie rekordy. Dôvodom je predstavenie Apple Watch Series 6, iPhonu 12, prvého Macu s Apple Sillicon procesorom či možno iPadu Air 4. generácie. Dosiahne Apple do konca roka 2,5 bilióna dolárov? Napíšte nám svoje tipy!

Prečítajte si tiež  Najpredávanejší iPhone na Slovensku je teraz v zľave. Autorizovaný predajca ponúkne zaujímavé zvýhodnenie!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.