Apple už ohlásilo veľkú mediálnu udalosť, na ktorej nám 12. septembra 2023 predstaví úplne nový iPhone 15. Analytik Ming-Chi Kuo teraz vysvetľuje, akými výrobnými problémami si technologický gigant z Cupertina musel v uplynulých týždňoch a mesiacoch prejsť. Veľa z nich sa týkalo modelov „Pro“.

Ako píše portál Appleinsider, ktorý videl poslednú správu renomovaného analytika, Apple malo značné problémy takmer s každým aspektom nového dizajnu, s ktorým príde iPhone 15. Najväčšie vrásky na čele vraj spôsobovala matičná doska, displeje, batérie a tiež titánový rám. Dobrou správou, ale je, že Apple sa podarilo všetky nedostatky dať do poriadku ešte pred veľkým spustením sériovej výroby. Firma napríklad vyriešila chyby v rámci obrazoviek zmenou v dodávateľských reťazcoch.

Analytik zdôrazňuje, že titán, ktorý dostane iPhone 15 Pro je na jednej strane veľmi atraktívny a odolný, no pri použití v spotrebnej elektronike aj ťažko spracovateľný materiál.

Výrobcovia mali mať veľké problémy so spracovaním titánu a presne preto muselo dôjsť k viacerým výrazným zmenám dizajnu ešte počas vývoja zariadenia. Dnes by k tomu, ale dochádzať nemalo. Apple by pri sebemenšom zaváhaní riskovalo obrovské straty.

Farby nového iPhonu nám prezradila pozvánka na event Wonderlust

iPhone 15 koncept
iPhone 15 Pro by mal prísť v tmavo-modrom farebnom vyhotovení (Zdroj: YouTube / artyfex)

Ming-Chi Kuo sa tiež vyjadril ku tomu, v akých farbách uvidíme iPhone 15 na evente Wonderlust. Podľa jeho zistení by drahšie prevedenia iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max (alebo Ultra) už skutočne nemali byť dostupné v obľúbenej zlatej farbe.

Namiesto toho sa majú zákazníci pripraviť na omnoho konzervatívnejšie prevedenia, ktoré budú pozostávať zo zostavy sivá, biela, čierna a modrá. Podľa Kua niektoré z týchto farieb môžeme vidieť aj na samotnej pozvánke na event. Vyskytujú sa v štylizovanom logu spoločnosti Apple.

Apple Event
Oficiálna pozvánka na Apple Event Wonderlust pôsobí tajomne. Kombinuje modrú, sivú, čiernu a tiež odtiene bielej. Pravdepodobne avizuje titánové telo pri iPhone 15 Pro (Zdroj: Apple)

Pokiaľ si naopak vyberiete obyčajný iPhone 15, alebo iPhone 15 Plus, Apple tu ponúkne oveľa pestrejšie a veselšie farby. Konkrétne by malo ísť o čiernu, ružovú, žltú, modrú, bielu a zelenú.

V novej Kuovej správe sa tiež píše, že vlajková loď ponuky iPhone 15 Pro Max bol posledným výrobným projektom, na ktorom spoločnosť Apple v rámci tohtoročnej série začala pracovať.

To by malo dodávať na dôveryhodnosti početným fámam, že pokiaľ budete mať o najdrahšiu a najväčšiu verziu záujem, pravdepodobne sa ku nej dostanete neskôr, ako v prípade iných modelov.

iPhone 15 farby
Takto by mohli vyzerať farby, v ktorých sa v roku 2023 ukáže pripravovaný iPhone 15 (Zdroj: Macrumors)

Rovnako sa predpokladá, že práve iPhone 15 Pro Max bude tým najpredávanejším modelom z celej tohtoročnej série. Ostatne to nie je zas až také veľké prekvapenie, keď sa spätne pozrieme na fenomenálny úspech iPhonu 14 Pro Max, alebo iPhonu 13 Pro Max.

Prečítajte si tiež  iOS 14.5.1 rieši závažnú bezpečnostnú chybu. S inštaláciou neváhajte

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -