Pretože je nový modelový rad iPhone 15 doslova za rohom, úniky týkajúce sa nadchádzajúcich jablkových smartfónov stále neutíchajú. Najnovším prírastkom do tejto kategórie informácií sú fotografie makiet, o ktoré sa podelil známy leaker Sonny Dickson vo svojom príspevku na Twitteri (X).

Nové obrázky ukazujú makety modelov iPhone 15 a iPhone 15 Pro v rôznych farebných variantoch. Dizajn iPhonu 15 je zobrazený v piatich rôznych farbách, ktoré potvrdzujú doterajšie predpoklady spred niekoľkých týždňov. Apple sa rozhodol pre veselé a pestré prevedenia, ktoré budú vyhovovať aj menej konzervatívnym používateľom, prípadne deťom.

Na obrázkoch je okrem farebných prevedení vidieť aj zmenu hliníkového rámu zariadenia s jemným zaoblením v rohoch a takisto azda najočakávanejší update, v podobe prítomnosti USB-C portu. Ten ako už iste viete, vystrieda dlhoročný konektor Lightning.

iPhone 15 a iPhone 15 Pro sa ukazuje na nových obrázkoch

Spoločnosť Apple sa tento rok rozhodla pre tlmenejšiu a desaturovanejšiu paletu farieb. Podľa najnovších správ bude zariadenie dostupné v čiernej, ružovej, žltej, modrej a zelenej farbe.

Ako však poznáme giganta z Cupertina, v tomto prípade môže stále prekvapiť a finálne farebné rozloženie sa môže ešte mierne zmeniť. Snáď sa to, ale nestane, nakoľko tieto odtiene zariadeniu z nášho pohľadu celkom pasujú.

Maketa iPhone 15
Zdroj: Twitter / Sonny Dickinson
Maketa iPhone 15
Zdroj: Twitter / Sonny Dickinson

Modely iPhone 15 Pro budú dostupné len v štyroch farebných možnostiach a to v striebornej, sivej, modrej a čiernej. To znamená, že prvýkrát od iPhonu 12 Pro nebude k dispozícii rýdzo zlatá možnosť. Okrem toho, že rám bude mierne zaoblenejší a bude vyrobený z titánu namiesto nehrdzavejúcej ocele, sa neočakávajú žiadne veľké vizuálne zmeny. Telefón sa bude podobať na iPhone 14.

Spoločnosť Apple predstaví celý rad iPhone 15 na podujatí Apple “Wonderlust” už v utorok 12. septembra, pričom uvedenie na trh by malo nasledovať o týždeň a pol neskôr. Okrem toho sa môžeme tešiť aj na nové modely Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra, prípadne slúchadlá AirPods vylepšené o konektor USB-C.

Maketa iPhone 15 Pro
Zdroj: Twitter / Sonny Dickinson

Pokiaľ vás zaujímajú ďalšie novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 15, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli všetky dôležité informácie.

Prečítajte si tiež  Toto bude najúspešnejší model z radu iPhone 15. Analytici predpovedajú hotový ošiaľ

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -