Ak patríte medzi fanúšikov spoločnosti Apple, určite sa tešíte na iPhone 12S alebo iPhone 13, ktorý by mal byť predstavený v septembri 2021. Záujemcov nepotešia iba nové technológie, jemne prepracovaný dizajn či vylepšená výdrž batérie ale aj cena, ktorá by v porovnaní s aktuálnym iPhonom 12 už narastať nemala.

V praxi sa tak dočkáme displeja s technológiou Always-on120Hz (pravdepodobne len pre prevedenia Pro), špičkového procesora A15 Bionic, menšieho výrezu pre Face ID, rozsiahlych zmien v nabíjaní a mnohého iného. Ak vás zaujíma dizajn, ten je perfektne znázornený napríklad na tomto koncepte, ktorý sme publikovali len nedávno.

Ako to už býva zvykom, inžinieri sa bližšie pozreli aj na fotoaparáty. Už dlhé mesiace sa šepká, že jednotlivé šošovky a senzory budú väčšie, vďaka čomu sa dočkáme vyššej kvality záberov. Doposiaľ sa táto zmena spomínala predovšetkým pri drahších prevedeniach Pro. Ako sa ale ukazuje, zrejme sa s ňou stretnú aj dostupnejšie verzie.

Apple rozdalo výrobcom príslušenstva makety

iPhone 13

Technologický gigant už rozoslal zmluvným výrobcom príslušenstva makety, podľa ktorých môžu začať pripravovať svoje produkty s certifikátom MFi (Made For iPhone).

Je úplne bežné, že tieto makety obsahujú iba hrubé črty zariadení a mnohé dizajnové zmeny na nich nie sú znázornené. To najdôležitejšie sa však predsa len ukázalo.

Niektoré z týchto krytov medzičasom unikli na internet a vy si tak môžete pozrieť priame dizajnové porovnanie s aktuálnou generáciou.

Okrem zmeny veľkosti a rozloženia jednotlivých kamerových modulov sa evidentne upravia aj iné detaily, ako napríklad výška umiestnenia bočných tlačidiel.

iPhone 13 dostane obrovské fotoaparáty, naznačujú výrobcovia príslušenstva

Obrovské šošovky bude mať každý iPhone 13

Pokiaľ sa podrobnejšie pozriete na aktuálny iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max, tak zistíte, že drahší model má celkovo väčší kamerový modul. Vďaka tomu o ňom môžeme hovoriť ako o vlajkovej lodi, nakoľko je technologicky mierne popredu.

Už tento rok však väčší modul dostane aj 6,1″ iPhone 13 Pro a čo je ešte zaujímavejšie, aj na iPhone 13 Pro Max tento komponent výrazne narastie. Okrem zväčšenia jednotlivých šošoviek sa zrejme dočkáme optickej stabilizácie senzorov pre všetky ponúkané verzie. Týkať sa to teda má aj základného iPhonu 13 mini (5,4″) a dostupnejšieho iPhonu 13 (6,1″).

Ako môžete vidieť na záberoch nižšie, na prvej fotke sa nachádza kryt pre iPhone 12, kde priemer kruhového výrezu zadnej šošovky dosahuje 13,83 mm.

Prečítajte si tiež  Návod: Čo robiť, keď nefunguje Precision Finding na AirTagu? Postup je jednoduchý

Hneď pod tým sa nachádza fotka iPhonu 12 Pro Max, kde tento istý údaj dosahuje 15,39 mm a na záver tu máme fotografiu údajného lacnejšieho 6,1″ iPhonu 13, ktorého priemer šošovky sa pohybuje na úrovni 15,32 mm (teda skoro rovnako, ako na súčasnom iPhone 12 Pro Max).

iPhone 13Zákazníci sa tak môžu tešiť nielen na zlepšenú stabilizáciu videí či menej roztrasené fotografie, ale aj na celkovo vyššiu kvalitu záberov.

Predpokladáme, že uvedené zmeny budú mať najväčší vplyv v zhoršených svetelných podmienkach alebo v tme, kde iPhone 13 podá v každej veľkosti a prevedení lepší výkon, než jeho predchodca.

Taktiež sa šepká o zvýšení počtu megapixelov, avšak tieto informácie majú zatiaľ len malú vierohodnosť. Zatiaľ počítame s hodnotou 12 MP a pokiaľ sa niečo zmení, budeme vás informovať.

Napíšte nám do komentára, čo si o uvedených inováciách myslíte vy. Tešíte sa na iPhone 13 alebo nie?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -