Pred pár dňami sme vás informovali o tom, že platforma Netflix bude znižovať ceny vo viacerých balkánskych krajinách a taktiež na Slovensku. Zdrojom týchto zistení bol spoľahlivý portál Cordcuttersnews, na ktorom nájdete pôvodné znenie článku ešte aj dnes. A hoci Netflix skutočne znížil ceny pre viac ako 10 miliónov predplatiteľov po celom svete, na Slovensku a ani v susednej Českej republike sa tento efekt nijako neprejavil. Uviedol to portál Ampereanalysis.

Ak ste sa teda tešili na zvýhodnené predplatné, ktorého rozsah sa pohyboval podľa odhadov na úrovni 16 až 38 percent, dnes už vieme, že sa ho nedočkáte. Viac ako 100 krajín po celom svete ale áno. Tie sa môžu radovať z výrazného zlacnenia, ktoré dosahuje v niektorých prípadoch až 60 %.

Dôvod, prečo sa Netflix rozhodol tak ako sa rozhodol je zatiaľ neznámy no pravdepodobne súvisí so zákazom zdieľania hesiel a používateľských účtov mimo jednej domácnosti. Platforma tiež dlhodobo bojuje s poklesom popularity, čo môže súvisieť aj s jej relatívne vysokou cenou. Netflix stojí dnes na Slovensku ďaleko najviac v porovnaní s ostatnými streamovacími službami, ako sú HBO Max, Disney+ či Apple TV+.


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

LOOPI
REKLAMA


Uvidíme teda, aký bude vývoj na trhu a ako bude Netflix na nové zmeny reagovať. Aj na Slovensku totiž nedávno odštartoval ďalší silný konkurent SkyShowtime, ktorého môžete získať v rámci doživotnej uvádzacej akcie od 2,99 € / mesačne. Za Netflix však u nás zaplatíte viac ako dvojnásobok tejto sumy za najzákladnejší balíček (7,99 €). Navyše, ešte stále nie je dostupné lacnejšie predplatné s reklamami, ktoré by mohlo cenu stlačiť na rozumnú úroveň.

Ceny za Netflix na Slovensku zostávajú rovnaké

  • Plán Basic – 7,99 €
  • Plán Štandard – 9,99 €
  • Plán Premium – 11,99 €

Krajiny, v ktorých Netflix znižuje ceny: 

Afganistan, Albánsko, Alžírsko, Angola, Bangladéš, Belize, Benin, Bhután, Bolívia, Bosna a Hercegovina, Botswana, Britské územie v Indickom oceáne, Bulharsko, Burkina Faso, Burundi, Kambodža, Kamerun, Kapverdy, Stredoafrická republika, Čad, Vianočný ostrov, Komory, Kongo – Brazzaville, Kongo – Kinshasa, Pobrežie Slonoviny, Chorvátsko, Kuba, Džibuti, Dominika, Dominikánska republika, Ekvádor, Egypt, Salvádor, Rovníková Guinea, Eritrea, Etiópia, Fidži, Gabon, Gambia, Ghana, Grenada, Guatemala, Guinea, Guinea-Bissau, Guyana, Haiti, Honduras, Indonézia, Irak, Jamajka, Jordánsko, Keňa, Kiribati, Laos, Libanon, Lesotho, Libéria, Líbya, Macedónsko, Madagaskar, Malawi, Malajzia, Mali, Mauritánia, Maurícius, Mongolsko, Čierna Hora, Maroko, Mozambik, Mjanmarsko (Barma), Namíbia, Nepál, Nikaragua, Niger, Palestínske územia, Panama, Papua-Nová Guinea, Paraguaj, Filipíny, Pitcairnove ostrovy, Rumunsko, Rwanda, Samoa, Svätý Tomáš a Princov ostrov, Senegal, Srbsko, Seychely, Sierra Leone, Slovinsko, Šalamúnove ostrovy, Somálsko, Južný Sudán, Srí Lanka, Sv. Bartolomeja, Svätá Helena, Svätá Lucia, Svätý Martin, Svätý Vincent a Grenadíny, Sudán, Surinam, Svazijsko, Tanzánia, Thajsko, Východný Timor, Togo, Tonga, Tunisko, Tuvalu, Uganda, Vanuatu, Venezuela, Vietnam, Wallis a Futuna, Jemen, Zambia a Zimbabwe.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.