Operačná pamäť RAM je dôležitá nie len pri počítačoch ale aj pri mobilných zariadeniach. Apple jej nikdy nepoužívalo prebytok, no napriek tomu to vždy „akosi“ fungovalo. Na budúci rok sa ale jablkový smartfón posunie ďalej. RAM v iPhone 12 Pro bude na úrovni 6 GB! To je slušný nárast.

RAM v iPhone 12 Pro bude na úrovni 6 GB

Dnešné informácie pochádzajú od analytickej spoločnosti Barclays a konkrétne sa o ňu postaral popredný analytik Blayne Curtis. Ten sa vybral spolu so svojimi kolegami na služobnú cestu do Ázie aby sa stretol so výrobcami, ktorý pracujú v dodávateľských reťazcoch spoločnosti Apple.

- Reklama -

Z týchto stretnutí si doniesli samozrejme niekoľko zaujímavých informácii ohľadom budúcoročného iPhonu 12 Pro. Ten by mal byť predstavený už približne za 10 mesiacov, teda v septembri 2020 a priniesť niekoľko zaujímavých inovácií. Medzi jednu z nich patrí aj väčšia operačná pamäť RAM.

Blayne Curtis konkrétne hovorí o kapacite na úrovni 6 GB. Bolo by to oproti súčasnej generácii iPhonov opätovné zvyšovanie. iPhonu 12 Pro by to ale zabezpečilo extrémnu dynamiku.

Vďaka väčšej RAM-ke by mola byť dlhšia aj životnosť zariadenia. Prirátajme k tomu extrémne výkonný procesor Apple A14 Bionic a dostaneme zariadenie, ktoré nebude mať v tomto smere konkurenciu.

iPhone 12 koncept
Takto by mohol vyzerať iPhone 12 – svetapple.sk

RAM v iPhone 11/ 11 Pro je „len“ 4 GB

Už tento rok sme očakávali trochu viac. Možno, že viete, možno, že nie, RAM v iPhone 11/11 Pro je na úrovni 4 GB. Hoci sa hovorilo aj o tom, že iPhone 11 Pro a 11 Pro Max skrývajú ďalšie 2 GB pre fotoaparát, tieto informácie sa zatiaľ nepotvrdili.

Nemôžeme povedať, že by to týmto zariadeniam nestačilo. Stačí a túto hodnotu, ktorá je oproti konkurencii omnoho menšia nepociťujeme. Trik je v tom, že tu beží operačný systém iOS a nie Android. Ten sa svoju prevádzku spotrebuje oveľa menej RAM.

Na druhú stranu sa ale z našich smartfónov stávajú čoraz viac akési vreckové super-počítače, v ktorých máme náročné aplikácie. Pri práci s nimi je už niekedy veru veľmi náročné oklamať tento parameter.

Ak sa teda chcú v Apple niekde posunúť, jej navýšenie nám príde ako nutný krok. Nehovoríme pri tom len o vlajkových lodiach. Vylepšenia by sa mohol dočkať aj nástupca iPhonu 11, „ľudový“ model 12.

Viac o iPhone 12 Pro

Už dnes vieme o tomto produkte pomerne veľa. V prvom rade by sa mal dočkať nových uhlopriečok na úrovni 5,4″ a 6,7″. O kvalitu zobrazenia sa potom postará OLED displej s frekvenciu 120 Hz. Niektoré zdroje dokonca uvádzajú, že ponúkne aj technológiu Always-on z Apple Watch.

6GB RAM v iPhone 12 Pro teda nie je to jediné, čo vieme o výkone. „Pod kapotou“ sa bude určite nachádzať nástupca súčasného najvýkonnejšieho procesoru v smartfónoch. Apple ho označí ako A14 Bionic. Zariadenie bude teda super rýchle. To bude platiť samozrejme aj pre internetové pripojenie. Podpora 5G je v tomto prípade akási samozrejmosť.

Na zadnej strane by sa mala objaviť 4. šošovka. Tá však nebude primárne fotiť. Slúžiť bude pre novú, špeciálnu technológiu. iPhone 12 Pro bude schopný skenovať okolie v 3D.

Okrem tohto všetkého sa môžeme tešiť aj na úplne nový dizan, ktorý toto zariadenie prinesie. Rámiky by sa mali podobať na tie, ktoré Apple používalo v prípade iPhonu 4 ešte v roku 2010. Je sa teda na čo tešiť!

iPhone 12 koncept
RAM v iPhone 12 Pro bude na úrovni 6 GB! Konečne! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.