Pravdepodobne ani vývojári z Rockstar Games pôvodne nepredpokladali, že GTA Online bude také úspešné. Hru si však v online režime púšťa aj 9 rokov po uvedení na trh približne 2,7 milióna hráčov mesačne, ktorí tvorcom dokážu vyzbierať 1 miliardu dolárov ročne.

Problémom je ale offline režim, do ktorého nepribudli žiadne offline DLC balíčky alebo novinky. Ako však naznačuje najnovší únik, o ktorom informoval portál Inverse, všetko by sa s príchodom GTA 6 malo zmeniť.

Podľa leakera so pseudonymom Tez2, ktorý má blízko ku vývoju ďalšieho dielu legendárnej hry, sa GTA 6 vráti k vydávaniu dodatočného obsahu mimo online sveta. Na základe tohto systému v minulosti fungovala aj hra GTA 4, pri ktorej to zaznamenalo ohromný úspech.

Hráči si mohli vyskúšať viacero rozšírení, ako napríklad The Lost and Damned alebo The Ballad of Gay Tony. Pokiaľ si ich pamätáte, určite nám dáte za pravdu, že toto v GTA 5 veľmi chýba.

Na rozšíreniach pracujú už dnes 

Ilustrácia muža sediaceho v člne s plnou taškou peňazí pre GTA 6
Zdroj: IGN

Tez2 pre média uviedol, že v rámci ďalších DLC balíkov sa hráči dočkajú nových miest a misií, čo znamená, že hra sa bude vyvíjať v priebehu času. Presný spôsob, ako to bude fungovať síce Tez2 nešpecifikoval, no v Rockstar Games majú na rozšíreniach pracovať v predstihu, ešte pred oficiálnym vydaním hry pre verejnosť.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

A keďže to dnešná internetová doba dovoľuje, dovolíme si predpokladať, že každý hráč si bude môcť svoje GTA 6 vylepšovať postupne, prostredníctvom mikro-transakcií. Presne tak fungujú aj iné známe tituly, pričom ich vývojári zarábajú na tomto systéme ohromné peniaze. V Rockstar Games nebudú chcieť byť výnimkou.

GTA 6 môže skomplikovať prácu moderom

GTA 6
GTA 6

Podľa úniku sa tvorcovia GTA V až príliš sústredili na online svet, pričom offline verzii hry neprikladali až takú dôležitosť. To sa koniec koncov odzrkadlilo na obrovskej komunite moderov, ktorá hru dokázala prepracovať do extrémnej miery.

Tento fakt je hlavný dôkaz toho, že ľudia majú záujem o rozširovanie aj vo verzií, ktorá nie je prepojená s online svetom. A keďže tým spoločnosti Rockstar Games v súčasnosti uniká dosť peňazí, je vcelku logické, že sa to pokúsi zmeniť.

Prečítajte si tiež  Chcete odolnejší pletený Lightning kábel priamo od Apple? Tieto produkty ho ponúkajú

Na strane druhej to ale znamená, že tí, ktorí si radi modifikovali hru, môžu mať v budúcnosti problémy. Je totiž jasné, že ak bude chcieť na neustálom vylepšovaní offline sveta Rockstar zarábať, bude sa snažiť brániť komunite, aby to robila sama. Koniec koncov, niečo podobné nie je novinkou a stretli sme sa s tým aj v minulosti

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -