V utorok sme ich videli na prezentácii a dnes si môžete prečítať prvé dojmy. Zahraničný portál The Verge patrí k tým vyvoleným, ktorí vyskúšali Apple Watch Series 6 s malým predstihom. Prečítajte si prvé dojmy, plusy a mínusy po 24 hodinách testovania.

Apple Watch Series 6 majú staré tvary no zaujímavé prevedenia.

Začnime dizajnom. Ten sa príliš nezmenil, no pribudli nové farby. Redaktor Dieter Bohn testoval červené vyhotovenie, ktoré opísal ako veľmi vydarené.

Páči sa mu odtieň a tak isto hĺbka farby. Spolu s hliníkom pôsobí táto povrchová úprava atraktívne. Je ako stvorená pre fanúšikov Product (RED) výrobkov. Komu by nesadla, môže si vybrať aj šedú, striebornú alebo novú modrú.

Apple žiaľ neposlalo na tento test zariadenie s novým remienkom Solo Loop. Dieter teda vyskúšal „len“ klasickú silikónovú verziu. Pokiaľ si pozriete fotografie v našej galérii, určite nám dáte za pravdu, že červená kombinácia novým hodinkám veľmi pristane. Nie je to však pre každého…

Ako funguje monitorovanie kyslíka v krvi na Apple Watch Series 6?

To čo vás azda najviac zaujíma je nová technológia oxymetra. Ako sme už písali v jednom článku, dostupná bude okamžite aj na území Slovenska a Česka. Za 24 hodín sa toho nedá veľa zhodnotiť, no nejakých pocitov sme sa predsa len dočkali.

Apple Watch Series 6
Celý proces trvá iba 15 sekúnd

The Verge vo svojom článku uvádza, že monitorovanie kyslíka v krvi funguje veľmi rýchlo. Zariadenie vám „vypľuje“ výsledky už po 15 sekundách. Hodnoty sa pohybovali na rozmedzí 94-97%. To je v norme (ideálne hodnoty sú 95-100%).

V tomto bode je však nutné pripomenúť, že nie každý pokus bol úspešný. So zariadením treba občas manipulovať, kým je schopné snímať. Pri oxymetroch v hodinkách ide o celkom bežnú prax. Podobné veci sa stávajú aj so Samsungom Galaxy Watch 3.

Apple Watch Series 6
Monitorovanie okysličovania krvi prináša do Apple Watch Series 6 nové senzory

Apple Watch Series 6 si môžete nastaviť tak, aby vám merali okysličovanie krvi cez deň i v noci. Zozbierané údaje sa automaticky synchronizujú s iPhonom. Následne ich nájdete v aplikácii Zdravie.

Pri používaní oxymetra myslite na to, že sa nejedná o skutočný lekársky prístroj. Údaje, ktoré vám snímač poskytuje sú len orientačné. Pokiaľ vám hodinky detekujú nejaký problém, mali by ste zájsť za doktorom aby vás vyšetril certifikovanými diagnostickými zariadeniami.

Perfektný displej a výškomer s odchylkou

Za veľmi vydarený hardvérový upgrade môžeme považovať aj Always-on displej. Apple tvrdí, že poskytuje až 2.5x vyšší jas (oproti predchodcovi). Tieto tvrdenia sú podľa Ditera pravdivé. Bok po boku s Apple Watch Series 5 je novšia verzia oveľa svetlejšia. To sa hodí napríklad pri prudkom slnku.

Prečítajte si tiež  V roku 2018 príde týchto 67 Emoji!
Apple Watch Series 6
Jasnejší displej je poznať v porovnaní s Apple Watch Series 5

Aby toho nebolo málo, novinka obsahuje aj výškomer. Článok je napísaný z nadmorskej výšky 44 stôp (cca 13.4 metra nad morom).

Apple používa odchýlku na úrovni 20 stôp (cca 6 metrov nad morom). Skôr ako veľmi presné meranie ho treba považovať za „približné“. Bežnému používateľovi ale určite postačí.

Rýchlejšie nabíjanie bez adaptéra

Jednou z najlepších funkcií je rýchle nabíjanie. Apple tvrdí, že hodinky môžu doplniť šťavu o 40% skôr než Apple Watch Series 5. Z 0-80% to trvá cca 60 minút.

To sa hodí ráno pred odchodom do práce alebo večer, keď sa idete napríklad osprchovať. Novinka je v tomto smere oveľa lepšie prispôsobená pre sledovanie spánku, ktoré pribudlo vo watchOS 7.

Ak nie ste zvyknutí chodiť do postele s Apple Watch, určite to vyskúšajte. Ranný budík je oveľa príjemnejší a menej rušivý (voči ostatným) než ten na iPhone.

V balení sa nachádza aj USB-A kábel s magnetickou koncovkou. Ako sme už uvádzali v staršom článku, na 5W sieťový adaptér zabudnite. Dokúpiť sa dá jedine samostatne.

Apple túto zmenu vysvetľuje zvýšenou snahou o ekológiu. Dieter vo svojom texte dopĺňa, že nepostrehol nijaký medzigeneračný cenový rozdiel (v EU začínajú o cca 20-30€ nižšie než minulý rok). Technologický gigant pritom šetrí na výrobe a takisto na doprave, takže to mohol zohľadniť vo finálnej čiastke. Je to škoda, no zároveň (pri tejto spoločnosti) žiadne prekvapenie.

Nový procesor je výkonný, no oceníte to až v budúcnosti

Apple Watch Series 6 si väčšina používateľov nebude zaobstarávať na 12 mesačné obdobie. Tieto inteligentné hodinky vydržia pokojne aj 3 či 4 roky do výmeny za novší model.

Apple Watch Series 6

Technologický gigant tu predstavil nový procesor s označením „S6“. Zariadenie je síce rýchlejšie, no v porovnaní s Apple Watch Series 5 nepostrehnete nijakú zmenu. Neznamená to ale, že upgrade nedáva zmysel. Z dlhodobého časového horizontu budú hodinky výkonnejšie, čo sa hodí pri neskorších aktualizáciách.

Aby sme však boli objektívni, sami máme v redakcii aj Apple Watch Series 3 (HW z roku 2017), na ktorých beží watchOS 7 bez akýchkoľvek zaváhaní. Ťažko povedať, či chválenie sa procesorom dáva pri takomto produkte vôbec zmysel. Je to na zváženie každého potencionálneho zákazníka.

Finálny verdikt

Z textu vyššie vyplýva, že technologický gigant neurobil žiadnu zásadnú revolúciu. Tú sme ale ani nečakali. Apple Watch Series 6 sú pravdepodobne posledným modelom z aktuálnej dizajnovej generácie. Zmena tvarov teda príde až na budúci rok.

Prečítajte si tiež  Apple bude mať 1,6 nm procesory. Bude to rapídny posun z 3 nm, ktoré ponúka dnes
Apple Watch Series 6

Každopádne si ale nemyslite, že nedávajú zmysel. Pokiaľ nemáte žiadne inteligentné hodinky alebo vlastníte staršie Apple Watch (napríklad Series 3), aktualizácia bude stáť za to. Rozdiely sú obrovské.

V prípade, že na svojom zápästí nosíte Apple Watch Series 4 alebo Series 5, nástupca vás neohromí a výmena je na zváženie. Neznamená to však, že by ste ich nemali vyskúšať aj na vlastnej koži u lokálneho predajcu. Sami potom budete vedieť zhodnotiť, či sa vám ich nákup oplatí alebo nie.

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.