Vydanie nových iPhonov vždy sprevádzajú problémy, ktoré sa po krátkom čase vyriešia formou aktualizácie softvéru. Ináč to nie je ani v prípade modelu štrnásť, ktorý sa na Slovensku začal predávať 16. septembra 2022. Zariadenie je plné technológií, ktoré však zdá sa obsahujú najrôznejšie chyby. O jednej z nich, ktorá súvisí s roztraseným fotoaparátom, sme koniec koncov informovali len pred chvíľou.

Ako sa však ukazuje, zďaleka nejde o jediný nedostatok iPhonu 14 / 14 Pro. Novinka má podľa portálu Macrumors problém aj s technológiou AirDrop, ktorá nefunguje správne. Celá chyba spočíva v tom, že sa používateľom nedarí odoslať súbor z iPhonu 14 do iného zariadenia, pretože celý proces nechce začať.

Stav odosielania neustále informuje používateľa o tom, že čaká na príjemcu, no ten na displeji svojho zariadenia nevidí žiadnu správu o prijatí prenosu cez AirDrop.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Samsung sťahuje trhový podiel Apple Watch. Pozrite sa o koľko

S chybou sa stretávajú používatelia najmä v situáciách, keď potrebujú preniesť súbory na „cudzie“ zariadenia, ktoré sami nevlastnia. Ak si však chcú poslať fotku zo svojho iPhonu 14 napríklad do Macu, technológia pracuje bez akýchkoľvek problémov.

Používatelia prišli na spôsob, ako chybu čiastočne opraviť. Úplne ju vyrieši až Apple

AirDrop
Zdroj: Apple

Je úplne evidentné, že za týmto problémom stojí chybný softvér, ktorý sa nachádza v iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Nový systém iOS 16 totiž v iných (starších) zariadeniach dokáže prenášať súbory bez akýkoľvek ťažkostí.

O opravu sa teda bude musieť postarať spoločnosť Apple rovnako, ako v prípade vibrujúceho fotoaparátu. Keďže však v súčasnosti nevieme, kedy sa updatu dočkáme, celý problém sa dá vyriešiť aj svojpomocne. Používatelia na diskusných fórach radia, aby ste zmenili viditeľnosť svojho AirDropu na „Všetci“ z „Len kontakty„.

Prečítajte si tiež  Siri by mohla byť geniálna. Škoda, že stále nevie po slovensky

Dostanete sa k tomu otvorením ovládacieho centra > podržaním palca na štvorci v ľavom hornom rohu (nachádzajú sa v ňom Režim lietadlo, Wi-Fi, Mobilné dáta a Bluetooth) > podržaním palca na ikone AirDrop a výbere príslušného nastavenia.

Problém je žiaľ v tom, že týmto spôsobom nie je možné odosielať heslá, nakoľko táto funkcia vyžaduje, aby mali obaja účastníci AirDropu uložené kontakty toho druhého.

Dobrou správou ale je, že Apple už o probléme vie a pripravuje náhradu. Dočkáme sa jej pravdepodobne s vydaním aktualizácie iOS 16.0.2 niekedy na budúci týždeň. Dajte nám vedieť do komentára, či ste túto chybu postrehli aj vy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.