Spoločnosť Apple už na budúci týždeň uvedie nový modelový rad iPhone 15, ktorý okrem iného prinesie aj očakávanú zmenu nabíjacieho portu. Ako iste viete, k tomuto kroku firmu dotlačila Európska únia novými normami a ustanoveniami o jednotnom konektore. Apple to však takto prezentovať nebude.

Ako sa zdá, jablkový gigant bude prezentovať zmenu ako svoju voľbu a nie, ako nútenú reakciu na zákony, ktoré vstúpia do platnosti pre všetkých výrobcov od konca roka 2023. Presne takýto scenár naznačuje skúsený analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg vo svojom najnovšom týždennom príspevku.

Spoločnosť Apple sa pravdepodobne bude pýšiť rovnakým konektorom, ktorý konečne spojí modelové rady iPhone, iPad a Mac. Posledné dve spomínané zariadenia disponujú portom USB-C už nejaký čas, preto je pochopiteľné, že táto zmena ulahodí najmä v otázke konektivity.

Apple v pozícii zástancu USB-C portu

Na nabíjanie takmer všetkých jablkových zariadení totiž bude konečne stačiť už iba jeden kábel, ktorý bude naviac kompatibilný aj s nabíjačkami iných značiek. V tomto prípade však s najväčšou pravdepodobnosťou dorazí aj obmedzenie rýchlosti prenosu dát.

Vyšších rýchlostí sa dočkáme iba v licencovaných kábloch a nabíjacích adaptéroch s certifikáciou MFi (Made For iPhone).

iPhone s konektorom USB-C
Zdroj: SkyNews

Ako Apple poznáme, spoločnosť sa vždy snaží hovoriť o zmenách z pozície silnej strany. Inak by to preto nemalo byť ani v prípade pochovania Lightningu, ktorý sa niesol s iPhonom už od roku 2012. Vtedy ho firma predstavila v rámci iPhonu 5 a iPadu s Retina displejom.

Viac sa dozvieme už 12. septembra, kedy prebehne očakávaná konferencia Wonderlust. Práve na nej totiž Apple odhalí nový modelový rad iPhone 15, spolu s hodinkami Apple Watch Series 9 a druhou generáciou Apple Watch Ultra.

Pokiaľ vás zaujímajú ďalšie novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 15, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli všetky dôležité informácie.

Prečítajte si tiež  Tento veľký únik odhaľuje iPhone 15 v každej novej farbe, Máme sa na čo tešiť

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -