Spoločnosť Apple nedávno vydala tretiu beta verziu očakávaných aktualizácií iOS 17.5 a iPadOS 17.5, ktorá prišla len týždeň po vydaní druhej beta verzie. Táto novinka je zatiaľ zameraná len na vývojárov, ktorí majú za úlohu nový system testovať spolu so svojimi aplikáciami a spoločnosti Apple poskytovať spätnú väzbu.

Vývojári, ktorí majú záujem ponoriť sa do najnovších beta aktualizácií iOS / iPadOS, môžu beta verziu aktivovať prostredníctvom aplikácie Nastavenia v časti Všeobecné > Aktualizácia softvéru výberom položky „Beta aktualizácie“ a povolením vývojárskej beta verzie systému iOS 17 alebo iPadOS 17.

Na stiahnutie a inštaláciu týchto beta verzií je potrebné Apple ID prepojené s vývojárskym účtom. Bližšie podrobnosti ako na to nájdete na tomto odkaze, kde sme tomu venovali samostatný článok.

Čo nové prináša iOS 17.5 / iPadOS 17.5? 

Aktualizácia iOS 17.5
Zdroj: MacRumors, Unsplash / thiago japyassu (úprava redakcie)

Hoci väčšina očakávaných funkcií pre iOS 17 už bola predstavená, iOS 17.5 prináša niekoľko významných doplnkov, ktoré sa týkajú ekosystému aplikácií v Európskej únii.

Najmä vývojári aplikácií budú mať teraz možnosť ponúkať aplikácie priamo zo svojich webových stránok pre používateľov iPhonov. V praxi to znamená, že nebudú musieť využívať App Store ani žiaden iný alternatívny obchod.

Okrem toho najnovšie aktualizácie poskytujú náznaky o pripravovanej Apple Pencil, ktorá by mala byť predstavená na avizovanom evente Let Loose. Konať sa bude už 7. mája o 16:00 hodine nášho času. Venovali sme mu celý samostatný článok.

Na záver ešte spomenieme, že iPadOS 17.5  zavádza funkciu na sledovanie zdravia batérie pre iPady, ktorá tu doposiaľ chýbala. Je to teda praktické vylepšenie.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple predstavilo iCloud+. Čo ponúka?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.