Apple urobilo minulý rok obrovskú aktualizáciu operačného systému iOS 14, do ktorého pridalo napríklad aj očakávané widgety či funkciu App Gallery. Žiaľ, netrvalo dlho a tesne po uvedení na trh sa objavili problémy, ktoré súviseli so zhoršenou stabilitou či rýchlym vybíjaním batérie.

Technologický gigant vydal okamžite sériou rýchlych updatov, aby situáciu zachránil a v priebehu niekoľkých mesiacov sa mu to podarilo. Samozrejme, aj dnes sa nájdu v iOS 14 neduhy, ktoré by tu nemali byť, no v praxi ich je iba zopár. Aj to je dôvod, prečo sa systému po necelom roku prevádzky tak dobre darí.

- Reklama -

Čísla hovoria za všetko 

Spoločnosť Apple zdieľala štatistiky, ktoré ukazujú, že iOS 14 má nainštalovaných až 90 % smartfónov predstavených v posledných štyroch rokoch. V praxi by malo ísť o každý iPhone 8/8 Plus, respektíve iPhone X a novší.

Ak by sme sa pozreli na celkový podieľ na trhu s aktívnymi zariadeniami, do ktorého sa rátajú aj modely ako iPhone 7, iPhone 6S či iPhone SE prvej generácie plus staršie, iOS 14 by ostal nainštalovaný až na 85 % z nich.

 

A čo iPadOS? 

Podieľ operačného systému iPadOS 14 je v porovnaní s iOS 14 ešte o 1 % lepší. V praxi sa tak nachádza na 91 % zariadeniach, ktoré boli predstavené v priebehu posledných štyroch rokov.

Na strane druhej, celková adaptácia z pohľadu všetkých aktívnych iPadov je výrazne slabšia. V praxi sa bavíme o 79 %. Toto číslo nie je zlé, no ľudia s iPadom si zrejme na najmodernejších systémoch nepotrpia tak ako pri iPhone. Taktiež to môže byť spôsobené  dlhšou životnosťou týchto zariadení, pretože na mnohé z nich už iPadOS 14 ani nenainštalujete.

Na záver pripomíname, že už zajtra sa uskutoční konferencia WWDC 2021, na ktorej nám spoločnosť Apple predstaví nástupcov. Pôjde o iOS 15 (alebo iPhoneOS 15?),  iPadOS 15, tvOS 15, respektíve HomeOS a watchOS 8 + hardvérové novinky. Napíšte nám do komentára, na čo sa najviac tešíte vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -