Ešte minulý týždeň sme vás informovali o tom, že spoločnosť Apple pozastavila práce na svojom novom operačnom systéme iOS 18. Hlavným dôvodom tohto kroku bolo obrovské množstvo chýb, ktoré museli pred vývojom nových funkcií vývojári najskôr napraviť. A aj keď to neznie ako príliš dobrá správa, podľa najnovších informácií vkladá technologický gigant z Cupertina do iOS 18 veľké nádeje.

Ku celej veci sa totiž vyjadril známy analytik a leaker Mark Gurman z agentúry Bloomberg, ktorý vo svojom bulletine Power On uviedol, že nadchádzajúci update s označením iOS 18 má byť jedným z najambicióznejších upgradov operačného systému pre iPhone za celé roky. Používatelia sa majú tešiť na revolučné funkcie a vylepšenia, ktoré tu dnes chýbajú.

V tejto chvíli žiaľ nemáme presné informácie o tom, čo myslí Mark Gurman pod pojmom „najambicióznejší„, no okrem moderných funkcií by iOS 18 mohol dostať teoreticky aj výrazný redizajn celého používateľského rozhrania.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Apple by tiež mohol zjednodušiť niektoré funkcie a vylepšiť celkovú prispôsobiteľnosť systému. Zďaleka to, ale nie je všetko.

iOS 18 s umelou inteligenciou 

Už mesiace sa totiž hovorí o tom, že Apple pracuje na vlastnej generatívnej umelej inteligencii, pričom práve v iOS 18 by sa mali podľa posledných správ objaviť jej prvé náznaky.

Spoločnosť Apple sa týmto spôsobom bude snažiť prekonať svojich konkurentov, ktorí už v tejto oblasti predstavili svoje vlastné softvérové riešenia. Posledný bol napríklad Samsung s generatívnou AI s názvom Gauss, ktorá má byť k dispozícii už na budúci rok v celej modelovej sérii smartfónov Galaxy S24.

Navyše keď sa pozrieme do histórie, tak je na výraznejšiu zmenu iOS ten najvyšší čas. Po prvýkrát sme sa s odvážnou zmenou stretli ešte v roku 2013, keď Apple vydal iOS 7 s kompletne novým, oveľa hravejším dizajnom.

Neskôr v roku 2020 prišiel po dlhej dobe update s označením iOS 14, ktorý dostal do vienka Widgety, App Gallery a ďalšie užitočné funkcie.

V roku 2024 by tak mohol prísť iOS 18, ktorý schopnosti operačného systému pre iPhone ešte viac rozšíri. Ak by tu pribudla už i len generatívna umelá inteligencia, dokonale by nám to stačilo. Nechajme sa teda prekvapiť, ako to dopadne.

Prečítajte si tiež  Nové iPhone ostávajú s Lighnitng konektorom. USB-C sa nakoniec nekoná. Škoda.
Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -