Nedávno prebehlo finančné vyhlásenie spoločnosti Apple venované prvému štvrťroku 2024. Generálny riaditeľ Tim Cook počas neho zdôraznil pokrok spoločnosti Apple v oblasti generatívnej umelej inteligencie, ktorá zavíta aj na jablkový ekosystém. Cook poukázal na unikátne funkcie, ktoré chce zaviesť pre svoje zariadenia už v blízkej budúcnosti.

Apple je naďalej optimistický ohľadom svojich možností v rámci AI, o čom svedčia aj významné investície do tejto oblasti. Technologický gigant z Cupertina verí, že Apple AI má transformačný potenciál a sľubuje, že jedinečná kombinácia hardvéru, softvéru a služieb ju odlíši od konkurencie.

Umelá inteligencia od Apple sa odlíši od konkurencie

Podľa špekulácií by mohli byť prvé AI funkcie od Apple navrhnuté tak, aby fungovali priamo na zariadení.

Týmto spôsobom by sa zvýšilo zabezpečenie a súkromie v porovnaní s cloudovými riešeniami konkurencie. Tento prístup by však vyžadoval vysoký výkon CPU a GPU.

Túto otázku chce Apple riešiť novým čipom M4, ktorý by sa mohol objaviť v iPade a potom procesormi A18 a A18 Pro, ktoré sa ukážu v septembri v nových iPhonoch 16.

Umelá inteligencia pre čip Apple Silicon M4
Zdroj: MacRumors, Bing AI (úprava redakcie)

Je veľmi pravdepodobné, že čip Apple Silicon M4 bude predstavený v nových modeloch iPad Pro. Tento krok by mohol posunúť Apple na popredné miesto v oblasti AI technológií a zároveň by zabezpečil väčšiu nezávislosť od cloudových služieb.

Viac sa dozvieme už počas špeciálneho podujatia, ktoré sa bude konať 7. mája a nesie názov Let Loose. Práve počas tejto prezentácie ukáže technologický gigant z Cupertina nové modelové rady iPad Pro, iPad Air a príslušenstvo určené priamo pre tieto zariadenia.

Ak sa neviete dočkať ich predstavenia, skráťte si čakanie našim článkom, v ktorom sme zhrnuli tie najočakávanejšie vychytávky pre prémiový iPad Pro. Skutočne sa máme na čo tešiť.

Prečítajte si tiež  Apple zverejnil finančné výsledky. iPhone zažil silný prepad, no firma to dobehla inde

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -