Len predvčerom sme písali o koncepte iPhonu 12 so štyrmi fotoaparátmi na zadnej strane. Dnes si ukážeme niečo, čo sa omnoho viac približuje tomu, čo by sme mali na budúci rok vidieť. iPhone 12 koncept, tentokrát v zaujímavých farebných prevedeniach. Poďme na to.

Čo už o iPhone 12 vieme?

Možno si poviete, že predpovedať to čo bude za zhruba 10 mesiacov v technologickom priemysle je pomerne nereálne. To ale nie je pravda. Nová generácia iPhonu, s označením (pravdepodobne) 12 sa už dnes vo veľkom pripravuje a testuje aby prišla do predaja včas.

- Reklama -

Aj vďaka tomu sa nám podarilo získať niekoľko zaujímavých informácii o tomto produkte, ktorý by sa mal ukázať v septembri 2020. Medzi hlavných leakerov patrí Ben Geskin. Ten nám zatiaľ o budúcoročnej novinke povedal najviac.

Vďaka jeho predpovediam vieme napríklad to, že Apple tu použije prepracovaný 120 Hz displej, ktorý bude vylepšením už dnes dokonalého Retina XDR v iPhone 11 Pro. Uhlopriečka displeja by mala byť potom 5,4″ a 6,7″. Za rozdiel by malo byť zodpovedné odstránenie výrezu pre Face ID.

5G ako „revolúcia“

Hoci konkurenčné spoločnosti už dnes využívajú technológiu 5G vo svojich smartfónoch, Apple tento rok odložilo vylepšenie a na miesto toho zdokonalilo klasické 4G.

Na budúci rok ale bude musieť 5G do svojich zariadení zakomponovať. V opačnom prípade by mala na krku veľké riziko straty zákazníkov. Navyše to má byť jedna z najatraktívnejších noviniek, ktorá sa v budúcoročnom iPhone vôbec objaví.

Apple by dokonca malo byť lídrom v predajoch zariadení s touto technológiou na budúci rok. Do budúcnosti má ale na túto pozíciu lepšie vyhliadky konkurenčná spoločnosť Samsung.

Budúci iPhone sa vráti k dizajnu iPhonu 4/4S

Jedna z tých najdôležitejších zmien bude potom zmena dizajnu. Mala by sa inšpirovať mimoriadne populárnou generáciou, iPhonom 4 a 4S. Tá bola uvedená na trh ešte v roku 2010 respektíve 2011.

Apple by sa teda po niekoľkých rokoch mohlo trochu odviazať a dostať sa k hranatejším tvarom (samozrejme stále v kombinácii aj so zaoblenými „rohmi“ zariadenia). Tak isto by tu Apple mohlo experimentovať vo farbách ale aj materiáloch zariadenia.

iPhone 12 by mal pripomínať iPhone 4 svojim kovovým rámom. - svetapple.sk
iPhone 12 by mal pripomínať iPhone 4 svojim kovovým rámom. – svetapple.sk

Dôležité je tiež podotknúť, že od iPhonu 12 sa očakáva minimálne obojsmerné bezdrôtové nabíjanie ale aj podpora USB-C. Tak isto by malo Apple zakomponovať aj niečo ako štvrtú šošovku fotoaparátu. Tá umožní 3D skenovanie okolia. To ako to ale dopadne uvidíme až v spomínanom septembri 2020.

iPhone 12 koncept, tentokrát v zaujímavých farebných prevedeniach.

O najnovší koncept sa postaral YouTube kanál ConceptsiPhone. Autor využil väčšinu informácii, ktoré už poznáme z úniku. Pozrite sa na to ako to dopadlo… Ako sa vám páčilo? Napíšte nám svoje názory do komentárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.