Spoločnosť Apple nám už o pár dní predstaví úplne nový iPhone 14 a iPhone 14 Pro. Pokiaľ sa chystáte na nákup drahšej a profesionálnejšej verzie, pripraviť sa musíte nie len na technické, ale aj vizuálne zmeny v porovnaní so súčasnou generáciou. Tie sa nebudú týkať iba výrezu displeja v prednej časti, ale aj obrovského fotoaparátu vzadu.

S dnešným únikom prišiel leaker yeux1122, ktorý nám ukázal silikónový obal pre iPhone 14 Pro so 6,1″ displejom.

Prečítajte si tiež  Dá sa používať nabíjačka z MacBooku na bezpečné rýchle nabíjanie iPhonu alebo iPadu? Tu je odpoveď

Do tohto puzdra bol pre lepšiu predstavu vložený minuloročný iPhone 13 Pro v modrej farbe Sierra Blue, ktorý už sám o sebe ponúka pomerne veľký kamerový modul. Na to, čo však získa jeho nástupca sa zďaleka nechytá.

iPhone 14 pro fotoaparát obal púzdro kryt
Zdroj: Twitter / yeux1122one

Každá jedna šošovka je už na prvý pohľad väčšia, za čo môže väčší snímač s rozlíšením až 48 megapixelov. Ten spoločnosť Apple pridá do svojho iPhonu preto, aby zvládal zachytávať video v 8K kvalite. Potrebné bude pre AR / VR Headset, ktorý by mal prísť na trh niekedy v roku 2023 a dostane dva displeje s totožným rozlíšením (8K).

Ak ste si teda mysleli, že váš iPhone 13 Pro je ultimátny fotografický nástroj, iPhone 14 Pro posunie jeho hranice ešte na vyššiu úroveň. Zároveň dá o tom vedieť aj prostredníctvom svojho dizajnu.

Apple vyrieši aj najväčší problém smartfónov s vysokým rozlíšením. Šumu pri fotení v tme sa obávať nemusíte

iPhone 14 Pro
Zdroj: The Economic Times (úprava redakcie)

Spoločnosť Apple sa chystá použiť aj technológiu Pixel Binning, aby zamedzila zvýšenému šumu počas fotenia v zhoršených svetelných podmienkach. Práve tento jav sa objavuje na snímačoch, ktoré sú veľmi mále a zároveň poskytujú vysoké rozlíšenie.

Prečítajte si tiež  Toto je 5 nastavení fotoaparátu pre iPhone 13, o ktorých musíte vedieť

Za zmienku tiež stojí, že tlačidla v iPhone 14 Pro budú posunuté o kúsok vyššie, čo nám potvrdzuje záber z boku. Nemalo by to mať ale žiaden vplyv na celkovú ergonómiu zariadenia. Napíšte nám do komentára, ako na vás vplýva nová veľkosť zadného fotoaparátu. Páči sa vám takýto dizajn, alebo vám príde trochu prehnaný?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -